У Росії з дня на день чекають удару ЗСУ по Кримському мосту

Шторм зруйнував бонові загородження, які будували окупанти, і відкрив морським дронам потенційні доступ до мосту

Кримський міст активно використовує армія РФ
Кримський міст активно використовує армія РФ

Захист Кримського мосту, який місяцями зводили російські окупанти, значно зруйнований через сезон штормів у Чорному морі. Розмиті як інженерні споруди, так і плавучі. На цьому тлі самі окупанти кажуть, що ЗСУ можуть використати вразливість мосту для організації атаки. Офіційні особи в Україні ніяк не коментували подібні твердження, але в РФ такі висловлювання стають регулярними.

Через побоювання удару по мосту, російська окупаційна влада перекриває рух практично щоразу, коли в Криму лунають сирени. Наприклад, під час комбінованої атаки по Криму 4 січня російські медіа повідомили, що в'їзд автотранспорту на міст заборонено. При цьому, хоча українські збройні сили дійсно вражають військові цілі в окупованому Криму, атак на сам міст зафіксовано не було. 6 грудня серія вибухів пролунала у Керчі, у тому числі на суднобудівельному заводі "Затока". Росіяни в цей час також оперативно перекрили рух "Кримським мостом", а російське Міноборони видало заяву про загрозу застосування морських дроном – хоча вибухів зі сторони моря місцеві жителі не бачили.

При цьому росіяни постійно намагаються захистити міст від можливих атак безекіпажних дронів. Для цього навколо нього виставлено загородження з барж, які мали перегородити шлях морським дронам - таким, як Sea Baby. Моніторинговий канал «Кримський вітер» пише, що з листопада РФ втратила щонайменше половину баржових загороджень навколо мосту, а їхнім відновленням ніхто не займався. На одному з останніх супутникових знімків налічується близько 18 барж, хоча станом на 8 листопада там було 34 баржі - скріплених між собою і виставлених у два ряди.

Те, що шторм порушив плани окупантів захистити міст за допомогою барж, підтвердив і радник морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону. Він сказав, що погода в Чорному морі, зокрема і в Керченській затоці, досить бурхлива, і це пошкодило розстановку барж. Можна припустити, що росіяни спробують використати будь-які можливості, щоб відновити ці споруди і ускладнити гіпотетичне просування морських дронів у районі мосту.

Також він розповів, що російська армія активно використовує міст для військової логістики. Хоча при цьому вантажопідйомність Кримського мосту значно знижена через пошкодження, які було завдано під час вибуху на мосту 8 жовтня 2022 року, коли на шосейній ділянці мосту було підірвано вантажівку, начинену вибухівкою. Також тоді було пошкоджено і залізничне полотно. Надводні безпілотники в минулому також атакували міст. Саме це і змусило росіян будувати загородження з барж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube