У Росії вперше визнали збиття літака-розвідника А-50 Україною: скиглять про "теракт"

Читать на русском

За фактом НП порушили кримінальну справу про теракт

Читать на русском
У Росії вперше визнали збиття літака-розвідника А-50 Україною
Підбитий літак А-50

За фактом НП порушили кримінальну справу про теракт

У Росії вперше визнали факт збиття Україною літака-розвідника А-50У. У зв'язку з цим окупанти порушили кримінальну справу про "теракт".

Слідчий комітет РФ та військова контррозвідка ФСБ вирішили призначити винногоу збитті унікального літака далекого радіолокаційного виявлення А-50У повітряно-космічних сил Росії. Оскільки машина вартістю понад $300 млн була атакована в небі над Росією, справу спробували намалювати, як не пов'язану із війною, і за фактом НП порушили кримінальну справу про теракт, а в розшук із наступним арештом було оголошено командира 138-ї зенітної ракетної бригади ЗСУ полковника Миколу Дзямана, підлеглі якого і випустили по А-50У ракету.

Хамовницький райсуд Москви задовольнив клопотання Головного військового слідчого управління Слідчого комітету Росії та заочно заарештував полковника ЗСУ Миколу Дзямана. 

Полковник Микола Дзяман
Полковник Микола Дзяман

За версією російського слідства, 23 лютого 2024 року повітряний простір Росії над Краснодарським краєм патрулював літак повітряно-космічних сил РФ А-50У. Полковник Дзяман віддав підлеглим наказ про його атаку. Ракетний удар призвів до знищення літака та загибелі десяти окупантів-членів екіпажу, які перебували на його борту.

А-50 та його модифікації створено на базі літака Іл-76. Їх ще називають радаром, що літає. Апаратура, встановлена ​​у кожному з літаків, може одночасно відстежувати кілька десятків цілей у небі і землі, зокрема пуски ракет і зльоти літаків.

Адвокат Віктор Абашин, який представляв Миколу Дзямана призначений йому судом, розповів про те, що, заперечував проти арешту громадянина України. При цьому на питання про те, з чим це було пов'язано, захисник сказав, що "це просто його позиція", яку він "на даний момент не повинен був мотивувати".

"У будь-якого громадянина є права. Це заперечувати проти пред'явленого звинувачення, подавати заяви та клопотання тощо. Так як у нас звинувачення було пред'явлено заочно, обвинувачений не міг скористатися правами, то і я не міг не заперечувати дії, які вчинило слідство", — пояснив захисник.

Він зазначив, що має намір протягом трьох днів подати до Мосміськсуду апеляційну скаргу на ухвалене рішення.

Знищення літака-розвідника А-50

Українські військові здійснили чергову успішну операцію у районі Азовського моря - 23 лютого вони знищивши російський літак А-50. Це вже третя відмінна робота наших хлопців з цими "пташками" окупантів.

Перший командувач Повітряних сил Микола Олещук підтвердив цю інформацію у своєму Telegram-каналі. Він написав, що літак А-50 з позивним "Баян" успішно долетів до пункту призначення. Також у мережі з'явилися відео, що фіксують момент збиття залізяччя окупантів.

Українська розвідка поділилась деталями цієї операції, вказавши, що літак було збито за допомогою ракетного комплексу С-200. У перехоплених розмовах ворожі пілоти описують, як їхнє літакове обладнання почало малювати великі спалахи та серії розривів, що свідчить про знищення стратегічного російського літака.

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що літак виконував своє останнє завдання – координацію атак російських бомбардувальників на території України. За даними розвідки, радіолокаційний комплекс "Шмєль" припинив свою роботу о 18:45. На боту літака, за даними ЗМІ, було десять осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.