У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Російського опозиціонера рік тримали за ґратами, 17 квітня 2023 року йому винесли вирок
У понеділок, 17 квітня, Московський міський суд засудив російського опозиціонера Володимира Кара-Мурзу. Його звинуватили одразу за трьома статтями - у державній зраді, поширенні "фейків" про російську армію та війну в Україні, а також в співпраці з "небажаною" організацією. Журналіста відправляють на 25 років в колонію суворого режиму.
Як пише видання "Медіазона", у зал суду на оголошення вироку пустили тільки державні агенції, решту журналістів відправили до кімнати для трансляцій. Судив політика суддя Сергій Подопригоров, внесений до списку Магнітського в США. Володимир Кара-Мурза активно лобіював ухвалення списку Магнітського. Участь у його складанні входить до складу звинувачення щодо опозиціонера. В основу звинувачень також лягли виступ політика у Палаті представників Арізони та участь у круглому столі у Сахарівському центрі. Державну зраду Кара-Мурзи знайшли у виступах у Лісабоні, Осло та Вашингтоні.
10 квітня Володимир Кара-Мурза виступив з останнім словом. Він своєї провини не визнав й сказав, що пишається тим, що робив. У своїй промові він назвав правову ситуацію у рф подібною до 1930-х років ХХ століття. Кара-Мурза зазначив, що підписується під кожним словом звинувачення, яке вважає держзрадою виступи про стан справ у росії в західних країнах, але пишається своїми вчинками. Себе він звинувачує лише в тому, що за роки своєї діяльності не зміг достатньо переконати співгромадян, наскільки небезпечним є режим Кремля. Політик висловив сподівання, що рано чи пізно російське суспільство зміниться. Він наголосив, що продовжує вірити в країну та її людей.
"В останньому слові зазвичай просять про виправдувальний вирок. Для людини, яка не вчиняла злочинів, єдино законним вироком був би виправдувальний. Але я ні про що не прошу у цього суду. Я знаю свій вирок. Я знав його ще рік тому, коли побачив у дзеркалі людей, що біжать за моєю машиною в чорній формі і чорних масках. Така зараз у росії ціна за немовчання", - заявив опозиціонер.
Володимира Кара-Мурзу заарештували у Москві 11 квітня 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні "фейків" про армію рф та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу - про роботу "небажаної" організації. А 6 жовтня його звинуватили у державній зраді.
Кара-Мурза до 2022 року вже зазнавав переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною в 2015 та 2017 роках. Ті ж люди, за версією авторів матеріалу, причетні і до отруєння опозиційного політика Олексія Навального у 2020 році. Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім в Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.
У жовтні минулого року російський журналіст і політик Володимир Кара-Мурза отримав Премію імені Гавела з прав людини. Премія відзначає "видатні дії громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та за її межами". У Палаці Європи відзнаку замість нього отримала дружина Євгенія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.