У Раду надійшли три заяви про звільнення міністрів

Читать на русском

Очільники трьох міністерств уже подали заяви про своє звільнення до Верховної Ради України

Читать на русском
Три міністри ідуть у відставку
Рада прийняла заяви про звільнення трьох міністрів

Очільники трьох міністерств уже подали заяви про своє звільнення до Верховної Ради України

Три заяви з проханням прийняти відставку надійшли до Верховної Ради України. Ідеться про заяви від міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Павла Рябікіна та від віцепрем’єр-міністра України – міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, повноваження якого планують розширити.

Про це повідомив голова Парламенту Руслан Стефанчук.

"Три заяви з проханням прийняти відставку надійшли до Верховної Ради України: від міністра освіти і науки України Шкарлета, С.М., від міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Рябікіна П.Б., від Віце-прем’єр-міністра України - міністра цифрової трансформації України Федорова М.А. Усі заяви будуть розглянуті, згідно із законом, на найближчому пленарному засіданні", - написав Стефанчук.

За словами голови ВР, нових міністрів буде призначено невідкладно з моменту отримання відповідного подання. Стефанчук також додав, що після звільнення Михайла Федорова його кандидатура планується до розгляду на посаду Віце-прем'єр-міністра з більш розширеними повноваженнями.

Що цьому передувало

На тлі інформації про ймовірну відставку міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета стало відомо, що свою посаду також може залишити міністр з питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін. Рябікін після звільнення стане послом нашої держави в Китаї. На його нинішнє місце, ймовірно, буде призначено Олександра Камишіна, який раніше був главою "Укрзалізниці".

Рябікіна, який до роботи в Кабміні очолював митницю, вже давно хотіли зняти з посади, а саме міністерство ліквідувати або створити на його основі профільне агентство. Камишін, який претендує на посаду Рябікіна, після звільнення з УЗ заявляв про плани очолити офіс з євроінтеграції "Укрзалізниці" в Європі. Однак пізніше він отримав посаду позаштатного радника президента Володимира Зеленського.

На посаду міністра освіти та науки замість Шкарлета наразі розглядають чинного голову Малої академії наук Оксена Лісового. Водночас віце-прем'єр Михайло Федоров, крім цифровізації, буде курувати ще й напрямок освіти.

Нагадаємо, глава уряду Денис Шмигаль підтвердив кадрові перестановки у Кабміні. За його словами, сьогодні, 18 березня, питання кадрових перестановок обговорювалося на засіданні партії "Слуга народу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: