Розмінування, нова зброя та Формула миру Зеленського - ключові напрямки Плану дій Кабміну-2023

Читать на русском

Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку, підуть на нову зброю, нову техніку та краще забезпечення для української армії

Читать на русском
танк з флагом ЗСУ
Озброєння ЗСУ - найголовніше завдання для України в 2023 році

Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку, підуть на нову зброю, нову техніку та краще забезпечення для української армії

Найперший ключовий пункт Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік — це безпека та оборона. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 14 березня. У цьому плані є завдання щодо забезпечення ЗСУ зброєю, оснащення технікою прикордонників та рятувальників, пошук зниклих безвісті. А також посилення кібербезпеки та охорони АЕС. Інформатор зібрав для вас найголовніше. 

“Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку, підуть на нову зброю, нову техніку та краще забезпечення для української армії”, - сказав на засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Серед ключових завдань передбачено

  • Розвиток оборонно-промислового комплексу. Нові виробництва боєприпасів, нові ракетні програми, забезпечення армії дронами, в тому числі виробництва українських компаній.
    Співробітництво з нашими партнерами для спільного виробництва нових озброєнь. 
  • Залучення приватного сектора до розвитку оборонно-промислового комплексу. Державно-приватне партнерство. Технології подвійного призначення. 
  • Розмінування деокупованих територій. 
  • Реалізація Формули Миру Президента України Володимира Зеленського. 

Протягом року

Міноборони має побудувати 11 казармено-житлових будівель та 12 об'єктів інженерних мереж.

Міністерство стратегічної промисловості - нарощувати випуск озброєнь та ракет. 

Мінцифри та Держспецзв’язку - забезпечувати ЗСУ безпілотниками, в тому числі українського виробництва. 

МЗС, Міноборони та МВС - взаємодіяти з іноземними партнерами, щоб Україна і надалі отримувала військову допомогу. 

Національна гвардія та ДСНС має забезпечити житлом 234 сім’ї військовослужбовців Національної гвардії та до 1240 осіб служби цивільного захисту ДСНС та членів їх сімей. 

Міноборони, МВС, ДСНС, Держспецтрансслужба мають проводити розмінування деокупованих територій для відновлення нормальних умов життя населення. 

Планується оновити матеріально-технічну базу органів та підрозділів служби цивільного захисту на 5,2% загальної потреби. Зокрема придбати 410 спеціальних та пожежно-рятувальних автомобілів та забезпечити автономними джерелами електропостачання всі будівлі підрозділів ДСНС. 

Планується постачання до авіаційних підрозділів органів системи МВС авіаційної техніки та ангарів для її зберігання, навчання авіаційного персоналу. Це дозволить зменшити час на проведення пошуково-рятувальних заходів, гасінням пожеж, здійсненням аеромедичної евакуації постраждалих, доставленням гуманітарних вантажів, сприянням військовим частинам Національної гвардії під час виконання ними завдань, повітряним моніторингом державного кордону та ін. 

Березень 

Міністерство стратегічної промисловості та Міністерство економіки мають разом створити акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”. До речі, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку ще 10 листопада 2022 року погодила відповідний проект постанови Кабінету міністрів. Йдеться про компанію, яка стане правонаступником держконцерну Укроборонпром у рамках його реформування, звідси і схожість назв (УОП). Передбачається, що 100% акцій будуть належати державі. 

Мінреінтеграції, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Національна поліція мають створити сім груп з пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Учасників цих груп мають навчити порядку проведення пошукових робіт, розмінування та проведення ексгумації. Це необхідно для пошуку військовослужбовців, загиблих, зниклих безвісти внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. 

Травень 

Міноборони має розробити проєкт Указу Президента щодо уточненого плану оборони країни.
Крім того, Міноборони має підготувати проєкт Постанови Кабміну щодо військових закупівель. Здійснювати оборонні закупки буде Централізована державна закупівельна агенція, підпорядкована Міноборони. Ця агенція була утворена у червні 2022 року Наказом Міністерства оборони.

Червень 

Міністерство закордонних справ має добитись від іноземних партнерів виконання Формули Мира Президента. Її Володимир Зеленський озвучив під час саміту Великої двадцятки у листопаді 2022 року.

 

МВС має розробити проєкт постанови Кабінету Міністрів України про деякі питання реалізації Закону України “Про державну реєстрацію геномної інформації людини”. Документ має врегулювати порядок проведення обов’язкової та добровільної державної реєстрації геномної інформації людини, забезпечення функціонування відповідного Електронного реєстру. 

Липень

Міноборони має створити Операційний центр кібербезпеки. У цьому Українї допоможуть США. 11 січня 2023 року між Міністерством оборони України і Фондом цивільних досліджень та розвитку Сполучених Штатів Америки (CRDF Global) укладено Меморандум про взаєморозуміння. Йдеться про інтенсифікацію та розширення зв’язків між спільнотами кібероборони обох країн. Наразі поточною дорожньою картою взаємодії між МОУ та CRDF Global визначено наступні заходи: 

  • підтримка залучення зовнішньої експертизи для проведення реформ кібернапрямку МОУ/ЗСУ; 
  • методологічна та практична допомога в набутті спроможностей Операційного центру кібербезпеки (SOC) Міноборони та групи швидкого реагування на комп’ютерні інциденти у військовій сфері (MIL.CERT-UA); 
  • організація та проведення тренінгів, навчальних курсів для військовослужбовців МОУ/ЗСУ, студентів вітчизняних військових учбових закладів; 
  • спільне проведення змагань-хакатонів на постійній основі. 

Одним із вдалих прикладів взаємодії між МОУ та CRDF Global, що передував підписанню Меморандуму, став National Defence Hackathon 2022, який відбувся наприкінці листопада минулого року. Він зібрав велику кількість учасників, забезпечив створення декількох програмно-аналітичних рішень, які вже використовуються в інтересах деяких підрозділів ЗСУ. У рамках хакатону також було започатковано декілька ініціатив щодо взаємодії військових з приватним сектором у сфері military tech. 

Жовтень

Держприкордонслужба має розробити зміни в законопроєкт “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”. Згідно з документом, прийнятим ВР у березні 2022 року в охороні державного кордону братимуть участь громадські об’єднання. 

Листопад

Міноборони має підготовити проєкт Указу Президента щодо проходження громадянами військової служби. Цей Указ має внести зміни в указ “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”, прийнятий у 2008 році. 

Національна гвардія має створити додаткові підрозділи охорони та оборони АЕС. Вони будуть створені у 5 військових частинах та забезпечені засобами ППО та загонами спецпризначення. 

Грудень 

Міністерство стратегічної промисловості має розробити законопроєкт, який внесе зміни в закон “Про державно-приватне партнерство” щодо створення умов для розвитку оборонного комплексу. Закон має передбачати військово-технічне співробітництво з іноземними державами для створення зброї та техніки як для потреб ЗСУ, так і на експорт. 

Держприкордонслужба має отримати 10 сучасних універсальних катерів патрульного класу. 

Держгеокадастр має закінчити топографо-геодезичні та картографічні роботи з демаркації ділянок державного кордону з Республікою Молдова. 

Національна поліція має запровадити в 47 територіальних (відокремлених) підрозділах головних управлінь Національної поліції інформаційну підсистему “Custody Records” інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України”.

Вона має запобігати незаконному затриманню осіб, удосконалення системи їх захисту від катувань та неналежного поводження, а також підвищувати стандарти захисту прав поліцейських від можливих неправдивих звинувачень у неправомірних діях. 

Як раніше повідомляв Інформатор, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду назвав ключові пріоритети у роботі на 2023 рік, затвердивши відповідний план дій. Серед головних пунктів плану передбачено безпеку громадян та оборону, адже Україна має справу з цинічним і підступним російським ворогом, який воює з мирним населенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.