У Раді просять відправити миротворців ООН в Україну та пропонують нові санкції проти РФ

Читать на русском

Депутати обурені рішенням Росії про визнання "республік" ОРДЛО

Читать на русском
У Раді просять відправити миротворців ООН в Україну та пропонують нові санкції проти РФ

Депутати обурені рішенням Росії про визнання "республік" ОРДЛО

Головна тема 22 лютого в українському парламенті – реакція на черговий акт агресії Росії проти України: офіційне визнання самопроголошених «народних республік» території ОРДЛО.

Як повідомляє Інформатор, депутати вже проголосували конституційною більшістю у 336 голосів за постанову, якою попросили країни світу запровадити жорсткі санкції проти РФ, відключити російську банківську систему від платіжного сервісу SWIFT та заморозити запуск «Північного потоку – 2».

Крім того, народні обранці пропонують і додаткові законопроекти, метою яких буде не лише покарати агресора, але і якомога ефективніше захистити Україну.

 

Буймистер

«Я запропонувала проект ухвали Верховної Ради зі зверненням до Ради безпеки та до Генасамблеї ООН, і просити про введення миротворчого контингенту на територію нашої країни. І розмістити цей контингент вздовж усієї лінії кордону з Російською Федерацією (а також біля лінії розмежування вздовж окупованих Росією українських територій. Сьогодні це єдиний спосіб запобігти подальшій агресії РФ. На жаль, досі немає відповідного звернення від українського уряду. І нам не потрібне чергове засудження агресії РФ, або чергове занепокоєння, нам потрібний захист – введення міжнародних миротворців ООН", - повідомила журналістам позафракційна народна депутатка Людмила Буймістер.

Вона також заявила, що якщо до кінця дня таке звернення не прийме Кабінет Міністрів, то це обов'язково має зробити парламент України .

 

 

Інший народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко запропонував розірвати дипломатичні відносини з РФ. Оскільки вчорашнім визнанням ЛДНР президент Путін сам розірвав дипломатичні відносини з нашою країною.

Гончаренко 

«На підставі статті 60 Віденської конвенції про право міжнародних договорів пропоную Верховній Раді терміново розглянути таке рішення. У нас не має бути жодних дипломатичних зв'язків із країною, яка окупує наші території, вбиває наших громадян і відкрито заявляє, що наша країна не повинна існувати як така», - наголосив Олексій Гончаренко.

Також депутат додав, що проти Росії "ефективно працює тільки мова сили, і мова санкцій" і повідомив, що проект постанови про розрив дипломатичних відносин з РФ він вніс на розгляд парламенту.

Тему посилення санкцій щодо Російської Федерації продовжив народний депутат (фракція Голос) Роман Костенко. У кулуарах Верховної Ради він заявив журналістам про необхідність термінового повернення до пунктів Будапештського меморандуму.

 

Костенко

«Ми повинні повертатися до Будапештського меморандуму після фактичного виходу РФ з Мінських угод. Гітлер свого часу робив подібні кроки і дивився на реакцію світу, захоплював невелику територію і знову спостерігав - у підсумку це призвело до Другої світової війни. Те саме зараз робить Росія. Потрібні терміново нові серйозні санкції для Кремля!», - заявив депутат, коментуючи журналістам ситуацію, що склалася після офіційного визнання владою РФ самопроголошених «республік» ОРДЛО.

Нагадаємо, 21 лютого глава РФ Путін визнав незалежність так званих «ЛДНР», окупованих Росією районів українського Донбасу.

Крім того, ЄС та його партнери відреагують єдністю, твердістю та рішучістю на знак солідарності з Україною, зазначили у Брюсселі.

Також Інформатор писав, прем'єр Польщі закликав до негайних санкцій проти Росії через визнання ЛДНР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.