У "Слузі народу" пояснили відмову від кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Читать на русском

Стверджується, що громадські роботи для чиновників можуть бути \"болючим видом покарання\"

Читать на русском

Стверджується, що громадські роботи для чиновників можуть бути \"болючим видом покарання\"

Робоча група з врегулювання конституційної кризи дійшла згоди, що громадські роботи "будуть більш ефективним способом впливу" на чиновників, які декларують недостовірну інформацію.

Як передає Інформатор,про це повідомила депутат від «Слуги народу» Ольга Совгиря в коментарі Радіо Свобода .

"Якщо ми проаналізуємо статистику застосування цього виду покарання - позбавлення волі - за статтею 366-1, яку визнав неконституційною Конституційний суд, то побачимо, що був винесений лише один такий вирок.Стаття фактично не працює. Очевидно, можливо, питання в ефективності цієї норми в тому, що суддя, оцінюючи відповідність за правопорушення, яке вчинила конкретна особа, і цю норму, вважає, що потреби її застосовувати немає", - сказала Совгиря.

Вона додала, що для топ-чиновників є "дуже болючим, дуже проблемним з точки зору сприйняття такого виду покарання, як громадські роботи".

"Уявіть собі, під камери, з розголосом і так далі. Тобто говорити про те,робоча група когось вивела з-під відповідальності і так далі - я вважаю, що підстав для цього абсолютно немає", - додала Совгиря.

Вона зазначила, що зараз обговорюється ідея, щоб карати за недостовірне декларування якщо не позбавленням волі, то її обмеженням.

"Воно трошки м'якше, ніж позбавлення волі, але також передбачає несприятливі наслідки з точки зору свободи пересування для особи, до якої застосовано цей вид покарання", - заявила депутат.

Відзначимо, українська громадськість більше місяця «гуде» через одне з найодіозніших рішень Конституційного суду, після якого пішло в небуття електронне декларування та перевірка способу життя чиновників. Детальніше про це читайте в матеріалі Інформатора .

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати оцінку рішенню КСУ, яке 27 жовтня «Вбило» частину антикорупційного законодавства.Також президент вніс до парламенту законопроект, який повинен повернути електронне декларування.

З цього питання також створили робочу групу, яка буде працювати над врегулюванням скандального рішення КСУ. Глава Верховної ради Дмитро Разумков раніше розповів, що група провела вже 5 засідань і узгодила ряд ключових позицій .

Також Інформатор розповідав, які судді голосували за скандальне рішення КСУ,і що про них відомо.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.