“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Польща потерпає від нестачі робочої сили: українці рятували країну-сусідку до пандемії
У Польщі трудові мігранти з України забезпечували зростання економіки, - так справи йшли до пандемії. Про це розповіли експерти польської міжнародної компанії з працевлаштування GremiPersonal.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Мінфін .
Тепер в країні можливий спад економічного зростання, припускають експерти з працевлаштування. А винна у всьому - пандемія.
Кілька галузей економіки Польщі цілком залежить від припливу українських трудових мігрантів, і це дуже важливі для розвитку добробуту країни галузі. Серед нихі:
Пандемія ускладнила життя трудовим мігрантам з України, примусивши їх проходити карантин і ускладнивши перетин кордону через необхідність тестування і вакцинації.
Тепер українські робітники орієнтуються на більш високооплачувані галузі і вакансії, а також на інші країни ЄС, такі, як Чехія, Угорщина, Словаччина і Німеччина.
"Пандемія надала можливість польським підприємцям затримати робітників з України більш, ніж на 3 місяці. Однак ослаблення обмежень призводить до їхньої подальшої міграції в більш багаті європейські країни", - стверджує генеральний директор GremiPersonal Томаш Богдевіч.
Більше за інших в ситуації, що склалася страждає сільське господарство.
Фермери стверджують, ставки для працівників вже настільки високі, що збір врожаю не має економічного сенсу.
Ключові галузі промисловості також страждають від нестачі робочої сили.
Активність компаній з найму нових працівників є найвищою з початку пандемії. Кількість працівників вдвічі менша, ніж до пандемії, про що свідчить дослідження Гданського політехнічного університету.
Для довідки. За даними Фонду соціального страхування, наразі 287 тисяч українців мають дозвіл на тривале перебування в Польщі.
Раніше Інформатор повідомляв, що згідно з прогнозом НБУ, перекази трудових мігрантів в Україну у 2021 році зростуть.
Також ми писали, що на початку цього року обсяг коштів, відправлених в Україну трудовими мігрантами,перевищив п'ять мільярдів гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .