Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Такою проблемою стане нестача військовослужбовців для проведення війни, адже солдатів вистачить лише на 6-12 місяців бойових дій
У Пентагоні вважають нестачу військовослужбовців ЗСУ головним викликом для України у її війні з Росією. За прогнозами аналітиків, солдатів вистачить максимум на 6-12 місяців бойових дій. Попри те, що українські втрати є значно меншими, ніж у росіян, вони все ж сягнути 57 тис. військових. Влітку ситуація може змінитися - у РФ виникне гострий дефіцит солдатів та техніки, що відкриє для України можливості успішно розвивати військові операції, але перед ЗСУ стоїть непросте завдання - слід зупинити наступ РФ і забезпечити свої підрозділи.
Про те, що Пентагон прогнозує Україні гостру нестачу солдатів йдеться у матеріалі видання New York Times. Журналісти наводять цікавий факт про втрати України, називаючи цифру у 57 тисяч військових. Київ намагається забезпечити свої підрозділи необхідною зброєю та військовим обладнанням.
"Кількість її солдатів, загиблих у бою, становить близько 57 000. Це наполовину менше втрат Росії, але все ще істотно для набагато меншої країни", - пише NYT.
При цьому журналісти акцентують, що саме влітку у Росії виникне проблема з людським ресурсом та танками, чим зможуть скористатися ЗСУ для проведення своїх військових операцій, якщо підтримка США залишатиметься незмінною. У виданні нагадали той факт, що прогноз деяких аналітиків США щодо того, що росіяни не проводитимуть наступальних дій найближчими місяцями виявився хибним, насправді ЗСУ зараз важко зупинити навалу РФ.
За словами військовослужбовця ЗСУ Євгена Ієвлєва, до ЗСУ слід мобілізувати 200-300 тис. військових. Це поповнення має посилити ряди піхоти, на якій власне і тримається лінія фронту. Зараз на фронті відбувається ситуація, коли ворог має великі втрати, але лінія фронту сунеться. Так відбувається тому, що саме піхотинці тримають територію та бліндажі, а їх серйозно бракує.
Тим часом в Україні продовжили як воєнний стан, так і мобілізацію на прийдешні 90 днів. Вони триватимуть до 7 лютого включно. При цьому глава держави Володимир Зеленський розвіяв чутки про ймовірне зниження віку мобілізації в Україні до 18 років. Він підтвердив, що пропозиція понизити вік призову дійсно надходила від міжнародних партнерів, але Київ її поки що відкинув. Президент додав, що вважає небезпечною зміну чинного процесу мобілізації, а численні дискусії щодо цього питання у суспільстві він назвав проблемою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.