"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Німецькі військові розкритикували контрнаступ ЗСУ та назвали його недоліки
У Німеччині вказали на недоліки контрнаступу українських військових. Зокрема, німецькі військові критикують українських захисників за відсутність "спільного ведення бою" серед різних підрозділів.
Про це повідомило видання Bild з посиланням на секретні документи Бундесверу. За інформацією журналістів, німецькі військові розкритикували те, як просувається український контрнаступ. Крім того, пишуть у ЗМІ, йдеться про нібито неправильне використання методів війни, освоєних на Заході. Тобто, під час військових навчань в інших країнах.
Одним з головних недоліків німецькі військові назвали значне "розділення бойових підрозділів ЗСУ": через що, на їхню думку, практично немає "спільного ведення бою". Тобто, Україна розбиває бригади, які проходили навчання з західними експертами, на групи 10-30 осіб: через це, переконані німецькі експерти, ані західна підготовка, ані краще озброєння, ані велика кількість наявних солдатів не мають значення.
Водночас у Бундесвері розкритикували навчання вже досвідчених українських військових. Німецькі експерти вважають, що вони гірше засвоюють принципи підготовки в західних країнах (або ж взагалі не беруть участі в таких навчаннях). Також у Бундвесвері вважають, що командний склад нерідко демонструє "значні недоліки на відповідному рівні в керівництві та застосуванні командних процесів, що призводить до частково неправильних і небезпечних рішень". Саме ці фактори, як вважають у Німеччині, впливають на "повільність контрнаступу".
Раніше старший науковий співробітник з питань наземної війни в Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень Джек Вотлінг зазначав, що саме затримка військової допомоги уповільнила український контрнаступ. За словами експерта, через цю затримку з боку Заходу у російських окупантів з'явилося більше часу на побудову складної оборони. З такою думкою згоден і очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.
"Росіяни мали декілька місяців для того, щоби вибудувати в глибину складну лінію оборони. Дуже багато складних мінних полів, зубів дракона, колючих дротів, траншей. Вони вибудували як мінімум два або навіть три пояси оборони. І в них було багато часу, щоб це побудувати", - заявляв Міллі, коментуючи контрнаступ ЗСУ.
При цьому німецьке видання Bild заявляло, що Україна готується до другої хвилі контрнаступу. Журналісти зазначили, що зброя, яку постачають західні партнери, має вирішальне значення і вплине на здатність України підтримувати широкомасштабні наступальні дії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про успіхи українських військових у контрнаступі на Бердянському напрямку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.