У Німеччині допустили відправку миротворців в Україну

Міністр оборони Борис Пісторіус не виключає, що німецькі солдати могли б підтримувати безпеку у демілітаризованій зоні

Борис Пісторіус, миротворці
У Німеччині допустили відправку миротворців в Україну

Німеччина розглядає потенційну відправку в Україну миротворчих військ після укладання мирної угоди. Німецькій солдати могли б пильнувати безпеку у демілітаризованій зоні. Утім такі розмови лише попередні, а от збільшити витрати на оборону Берлін має вже зараз. 

Про це інтерв'ю газеті Suddeutsche Zeitung повідомив міністр оборони Борис Пісторіус. Відповідаючи на запитання про можливе розгортання німецьких військ для допомоги в забезпеченні буферної зони між Росією та Україною, якщо про це буде домовлено, Пісторіус сказав: "Ми є найбільшим партнером НАТО в Європі. Ми, очевидно, зіграємо свою роль". За його словами, це питання "буде обговорено у свій час".

Відповідаючи на запитання про те, який внесок Німеччина має зробити у витрати НАТО на оборону, Пісторіус сказав: "Ми повинні говорити більше про три відсотки, ніж про два". Нині Німеччина виділяє на оборону близько двох відсотків свого ВВП.

Як відомо, обраний президент США Дональд Трамп хоче, щоб члени військового альянсу НАТО виділили п'ять відсотків свого національного виробництва на оборону. 9 січня канцлер Олаф Шольц відхилив вимогу Трампа. Для Німеччини це означатиме пошук додаткових 150 мільярдів євро щороку, сказав він.

Трамп готується покласти край війні в Україні

Трамп, який вступає на посаду в понеділок, 20 січня, заявив під час своєї передвиборчої кампанії, що може покласти край конфлікту між Росією та Україною менш ніж за 24 години. Відтоді його команда вже не раз заявляла, що йому потрібно більше часу.

Однак дискусії можуть початися найближчим часом, зокрема із зустрічі між Трампом і правителем Росії Володимиром Путіним. Але Україна наразі не має достатньої сили, щоб почати будь-які мирні переговори з Росією, заявив у понеділок генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Пісторіус заявив, що Росія зараз окупувала "18 або 19 відсотків території України". Але, попри майже три роки війни, вона "не отримала більше" і зазнала "значних втрат у своїй власній армії" під час спроби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube