У найближчі два місяці буде критична фаза війни - Павлюк

Читать на русском

Командувач Сухопутних військ України дав велике інтерв'ю виданню The Economist, в якому розповів про основні проблеми й спрогнозував найближчі події на фронті

Читать на русском
генерал Павлюк
Генерал-лейтенанат Олександр Павлюк каже, що починається критична фаза війни

Командувач Сухопутних військ України дав велике інтерв'ю виданню The Economist, в якому розповів про основні проблеми й спрогнозував найближчі події на фронті

Наступні місяць-два стануть критичними у війні, і Україна, завдяки військовій допомозі від партнерів, має шанс зупинити Росію. Судити про воєнні дії й панікувати з приводу того, що війська, не маючи достатньої зброї та техніки, відійшли - не варто. Отримавши допомогу Заходу, ЗСУ будуть битися далі. 

Про це командувач Сухопутних військ, генерал-лейтенант Олександр Павлюк, розповів у великому інтерв'ю виданню The Economist, яке опублікували у п'ятницю, 10 травня. Він заявив: Росія знає, що якщо ми отримаємо достатньо зброї протягом місяця або двох, ситуація може обернутися проти неї.

Журналісти The Economist зазначають, що зараз ситуація на фронті для України є вкрай важкою. Вони пишуть, що до цього призвело кілька факторів: президент України Володимир Зеленський публічно сварився з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, який врешті залишив свій пост, мобілізація була невдалою, а республіканці в Конгресі Америки відклали важливий пакет допомоги на шість місяців, що дозволило Росії відновити ініціативу. Попри те, генерал Павлюк дивиться на майбутні події з оптимізмом. 

"Попри нещодавні невдачі на передовій, Україну не слід судити за тими, хто , хто кричить у паніці. Українські солдати стійко стоять, бо знають, що поставлено на карту. Де є Росія, там немає нічого. Там, де колись були квітучі міста, тепер лежать скелети, трупи й руїни. І Україна буде боротися", - цитує видання Павлюка. 

За його словами, критична фаза війни настане в найближчі два місяці.  Американська допомога тільки зараз почала надходити на лінію фронту. А генерали Володимира Путіна кидають всю боєздатну техніку, яка у них є, щоб перевірити виснажені українські війська, яких не вистачає. Вони намагаються перевірити слабкі місця для того, щоб спробувати здійснити прорив у тому місці, де у них вийде. 

"Росія знає, що якщо ми отримаємо достатньо зброї протягом місяця-двох, ситуація може обернутися проти них", - вважає Павлюк. 

Павлюк наголосив, що Україні терміново потрібна посилена протиповітряна оборона, і очікувана поставка винищувачів F-16 до початку червня. Це дасть значний психологічний поштовх. Але залишається невизначеним, чи отримає Україна нові версії F-16  щоб кинути виклик російським бомбардувальникам. Вони залишаються на відстані, поза зоною дії української ППО, скидаючи на передові позиції важкі керовані бомби зі швидкістю 130 бомб на добу.

Командувач вважає, що Росія й надалі зосереджуватиметься на Луганську та Донецьку, східних районах, на які припав основний тягар війни. Але розвідка припускає, що російські війська незабаром посилять оборону, атакуючи північно-східні райони Харкова та Сум.

"Росія перевіряє стабільність наших ліній, перш ніж вибрати найбільш підходящий напрямок", - говорить генерал.

Також журналісти попросили Павлюка прокоментувати втрату Україною Очеретиного, що дозволила Росії прорвати першу лінію оборони та поставити під загрозу життєво важливі шляхи постачання. Генерал пояснив це божевільним тиском, переважною російською] перевагою в повітрі та співвідношенням артилерії, яке досягало 20:1. За його словами, По всій ділянці фронту російські гармати випускають у сім разів більше снарядів, ніж українські.

"Але Україна досі утримує Часів Яр, стратегічну висоту за п’ять кілометрів на захід від Бахмута, найбільш зруйнованого міста, яке Росія “звільняла” дев’ять місяців. Часів Яр є ключем до скупчення містечок за ним, останніх міських центрів Донбасу, які залишаються в руках України. Проте,  втрата Часового Яру не мала б вирішального значення, якщо таке станеться - це просто звичайне міське поселення", - сказав він. 

Також Павлюк розповів про підготовку десяти нових бригад для підготовки до російського наступу. Частину цих нових сил буде розгорнуто для захисту столиці. За словами генерала, два з половиною роки після того, як російська армія опинилася там у глухому куті, вона не залишила своїх амбіцій остаточно взяти столицю України

"Захист Києва залишається однією з наших головних турбот, як би важко не було на сході. Це серце України, і ми знаємо, яку ключову роль відіграватиме захист столиці в майбутньому", - пояснив Павлюк. 

Павлюк наполягає, що основним слабким місцем в армії є не нестача людей, а техніки і бо\припасів. Україна вкрай потребує артилерії та бронетехніки, яку сподівається надати Захід.

Щодо війни загалом, то Павлюк упевнений, що ця історія залишається стратегічним провалом Росії. За офіційними оцінками України, Росія зазнала понад 400 тисяч убитих, полонених і поранених.

"Втратити стільки солдатів для захоплення невеликої частини одного регіону непропорційно для будь-якого раціонального розуму. Проте історія показала, каже він, що Росією не керують раціональні уми", - наголосив генерал. 

Загострення бойових дій на Харківщині

Того ж дня, коли вийшло інтерв'ю Павлюка, сталося серйозне загострення бойових дій у Харківській області. На світанку 10 травня Росіняи великою кількістю вояків і бронетехніки посунули у наступ. На півночі області виникла сіра зона площею понад 35 кілометрів, яку зараз ніхто не контролює. 

Жителів прикордонних населених пунктів не лише Харківської, а й Сумської і Чернігівської областей, закликають виїхати через постійні російські артобстріли. А президент України Володимир Зеленський розповів, що Росія розпочала нову хвилю контрнаступальних дій Харківському напрямку. При цьому ЗСУ стійко тримають позиції. Україна зустріла ворога на цьому напрямку нашими військами, бригадами та артилерією, повідомив президент України.

Як писав Інформатор, з Вовчанська проводять масову евакуацію людей

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.