Рютте заявив, що "повністю розуміє" прагнення США гарантувати першочергове втілення їхніх інтересів у сфері безпеки
Сполучені Штати Америки прагнуть першочергово турбуватися про власні інтереси. Це констатував генеральний секретар НАТО Марк Рютте і додав, що розуміє американців. Але водночас він закликає до подальшої військової підтримки України.
Про це він сказав в ефірі Fox News. Він також нагадав і про зустріч Трампа з Зеленським на полях саміту Альянсу в Гаазі.
За словами Рютте, він "повністю розуміє" прагнення США гарантувати першочергове втілення їхніх інтересів у сфері безпеки. Але не варто забувати і про Україну.
"Але коли йдеться про Україну, то в короткостроковій перспективі Україна не може обійтись без усієї підтримки, яку вона може отримати, якщо йдеться про боєприпаси та системи протиповітряної оборони", - зазначив генсек НАТО.
Він згадав, що президенти України і США "мали дуже гарне обговорення, зокрема щодо систем ППО".
"Так, я розумію, що США мають піклуватись про свої запаси зброї. У той же час ми повинні допускати певну гнучкість", - вважає Рютте.
У той же час, за його словами, держави Європи нарощують оборонні витрати та допомогу Києву. Втім, без Вашингтона у цьому питанні не обійтися.
"Це також і в інтересах США – щоб Україна не програла цю війну… А безпечна Європа також означає і безпечні США. Це все повністю взаємоповʼязані речі", - підсумував він.
Як писало Politico, Пентагон призупинив постачання деяких зенітних ракет та інших високоточних боєприпасів Україні. Зазначається, що це сталося на тлі перегляду запасів боєприпасів Міністерства оборони США, яке "викликало занепокоєння".
Видання NBC News з посиланням на джерела оприлюднило список зброї, яку перестануть відправляти Україні. Серед неї засоби як для ППО, так і для фронту:
NBC News зазначає, що передачу військової допомоги Україні зупинили на невизначений термін. Зокрема, вона може тривати як до завершення ревізії, так і взагалі не відновитися, якщо з'ясується, що боєприпасів не вистачає або вони потрібні іншим країнам.
США вже зупиняли безпекову допомогу Україні на початку цього року. Після короткої паузи її відновили. Втім не було рішення щодо можливості формування нових пакетів допомоги.
При цьому, нещодавно Трамп публічно заявив, що США можуть передати додаткові комплекси ППО Patriot Києву, хоча водночас говорив про потребу в таких системах для захисту самого Сполучених Штатів та Ізраїлю. Чіткої відповіді щодо того, чи буде надано нову партію озброєнь Україні, він не дав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.