У NASA розповіли як готують чотирьох новообраних астронавтів до відправки на Місяць

Читать на русском

Серед них є одна жінка

Читать на русском
NASA
Астронавти не висадяться на Місяць, але їхня місія прокладе шлях для приземлення наступного екіпажу

Серед них є одна жінка

У NASA готуються до виряджання на місяць чотирьох астронавтів. Вони стануть першими, хто відвідає супутник за останні півстоліття. Як і обіцяло, відомство, зробило екіпаж місії різноманітним. Хто полетить досліджувати небесне світило — читайте в нашому матеріалі. 

Афроамериканський льотчик-випробовувач, пілот ВМС США, який деякий час працював головою офісу астронавтів NASA, інженерка-електриня та пілот винищувача Королівських ВПС Канади — такий склад для майбутнього польоту на Місяць підготували в космічному агенції США, йдеться на сайті. Відрядження планують здійснити наприкінці наступного або на початку 2025 року. До цього часу, майбутню місію, чекають інтенсивні тренування, які проходитимуть 18 місяців. 

Хто увійшов до команди? 

Трьох громадян США, а це Рейда Вайзмана, Віктора Гловера та Крістін Кох, а також канадця Джеремі Гансена представили публіці на церемонії в Г'юстоні, штат Техас. 

"Усі попередні місії на Місяць здійснювали білі чоловіки. Такий склад екіпажу демонструє, що NASA дотримується обіцянки зробити свої місії більш різноманітними", — йдеться в повідомленні. 

Окрім того, що в космос відправлять першу жінку-астронавтку, яка коли-небудь брала участь у місії на Місяць, першовідкривачем в подібній ролі стане й темношкірий астронавт Віктор Гловер.
"Екіпаж "Артеміди-2" представляє тисячі людей, які невтомно працюють, щоб ми дістались до зірок. Це їхня команда, це наша команда, це команда людства", - сказав керівник NASA Білл Нельсон.
За словами Нельсона, команду формує спільне кредо: E pluribus unum - з багатьох один. Відтак, Рейда Вайзмана, Віктора Гловера, Крістіни Геммок Кох - і астронавта CSA Джеремі Гансена в NASA вже встигли назвати поколінням Артеміди, що відкриє "нову еру досліджень для нового покоління зіркових мореплавців і мрійників". 

В рамках місії "Артеміда-2" астронавти піднімуться на борт "Оріона" та здійснять подорож до Місяця й назад, яка триватиме близько 10 днів. Востаннє відправки в космос влаштовували ще в грудні 1972 року. 

"Запланована місія прокладає шлях для розширення дослідження глибокого космосу людиною та відкриває нові можливості для наукових відкриттів, комерційного, промислового та академічного партнерства та Покоління Артеміди", - додала вона.

До чого готують екіпаж перед відправкою на Місяць?

Симуляції виходів у відкритий космос, курси  з геології та геопланетарних наук, тренінги з комунікації — це далеко не весь перелік всього, що очікує астронавтів, яких готують до польоту на Місяць. Наступні 18 місяців, перед польотом, представники NASA проведуть у Лабораторії нейтральної плавучості (NBL) у Г'юстоні. Там, в 12 метровому басейні для них розташували копію Міжнародної космічної станції, щоб вже з червня для членів екіпажу розпочали симуляції сценаріїв кожного етапу місії – від посадки на "Оріон" для запуску до виходу з космічного корабля. 

Нагадаємо, згідно з планом місії передбачається, що космічна капсула "Оріон" із чотирма астронавтами на борту здійснить проліт над Місяцем та повернеться на Землю. Таким чином в NASA сподіваються прокласти шлях для майбутніх дослідницьких місій людини на Місяць

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.