Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Серед них є одна жінка
У NASA готуються до виряджання на місяць чотирьох астронавтів. Вони стануть першими, хто відвідає супутник за останні півстоліття. Як і обіцяло, відомство, зробило екіпаж місії різноманітним. Хто полетить досліджувати небесне світило — читайте в нашому матеріалі.
Афроамериканський льотчик-випробовувач, пілот ВМС США, який деякий час працював головою офісу астронавтів NASA, інженерка-електриня та пілот винищувача Королівських ВПС Канади — такий склад для майбутнього польоту на Місяць підготували в космічному агенції США, йдеться на сайті. Відрядження планують здійснити наприкінці наступного або на початку 2025 року. До цього часу, майбутню місію, чекають інтенсивні тренування, які проходитимуть 18 місяців.
Трьох громадян США, а це Рейда Вайзмана, Віктора Гловера та Крістін Кох, а також канадця Джеремі Гансена представили публіці на церемонії в Г'юстоні, штат Техас.
"Усі попередні місії на Місяць здійснювали білі чоловіки. Такий склад екіпажу демонструє, що NASA дотримується обіцянки зробити свої місії більш різноманітними", — йдеться в повідомленні.
"Екіпаж "Артеміди-2" представляє тисячі людей, які невтомно працюють, щоб ми дістались до зірок. Це їхня команда, це наша команда, це команда людства", - сказав керівник NASA Білл Нельсон.
"Запланована місія прокладає шлях для розширення дослідження глибокого космосу людиною та відкриває нові можливості для наукових відкриттів, комерційного, промислового та академічного партнерства та Покоління Артеміди", - додала вона.
До чого готують екіпаж перед відправкою на Місяць?
Симуляції виходів у відкритий космос, курси з геології та геопланетарних наук, тренінги з комунікації — це далеко не весь перелік всього, що очікує астронавтів, яких готують до польоту на Місяць. Наступні 18 місяців, перед польотом, представники NASA проведуть у Лабораторії нейтральної плавучості (NBL) у Г'юстоні. Там, в 12 метровому басейні для них розташували копію Міжнародної космічної станції, щоб вже з червня для членів екіпажу розпочали симуляції сценаріїв кожного етапу місії – від посадки на "Оріон" для запуску до виходу з космічного корабля.
Нагадаємо, згідно з планом місії передбачається, що космічна капсула "Оріон" із чотирма астронавтами на борту здійснить проліт над Місяцем та повернеться на Землю. Таким чином в NASA сподіваються прокласти шлях для майбутніх дослідницьких місій людини на Місяць.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.