У Монголії недолуго виправдались через неможливість арешту Путіна

Офіційні особи держави, що зараз приймає російського диктатора, кивають на свою енергетичну залежність від РФ

Володимир Путін, Ухнаагійн Хурелсух, пам'ятка Жукову
В Улан-Баторі є пам'ятник радянському полководцю Геогію Жукову, і Путін з президентом Монголії поклали до нього вінки. Ну який у цих декораціях може бути арешт?

У Монголії визнали, що країна не може приймати рішень, які не сподобаються Росії. Зокрема ця країна критично залежить від російських енергоносіїв. Тому заарештувати російського диктатора Володимира Путіна за ордером, виданим Міжнародним кримінальним судом, Монголія не наважиться.

Про це 3 вересня пише Politico. Видання характеризує реакцію Монголії на претензії світової спільноти за ігнорування своїх зобов'язань як члена МКС як "жаль без жалю". Сором'язливий меседж уряду Монголії звучить як "вибачте, але у нас трошки пов'язані руки".

У заяві для Politico у вівторок неназваний представник уряду Монголії визнав, що країна перебуває у положенні енергетичної залежності. це ускладнює надягання наручників на Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС) за воєнні злочини в Україні.

"Монголія імпортує 95% своїх нафтопродуктів та понад 20% електроенергії з наших найближчих сусідів. Ці поставки мають вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу", - сказав представник.

Він підкреслив, що Монголія завжди дотримувалася політики нейтралітету у всіх своїх дипломатичних відносинах. Про це свідчать також і офіційні заяви країни на сьогодні, зазначив представник.

Politico акцентує, що Монголія, величезна країна з маленьким населенням 3,3 мільйона людей, знаходиться у незручному географічному місці. Вона не має виходу до моря та затиснута між наддержавами Росією та Китаєм.

"Вона балансує на дипломатичному канаті, щоб не відштовхнути жодного зі своїх сусідів, з якими має великі історичні та економічні зв'язки. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну не змінило цього розрахунку для уряду в Улан-Баторі, столиці Монголії", - підсумовує Politico.

Нагадаємо, 3 серпня у Монголії біля Палацу уряду зранку відбулась акція протесту. Близько двох десятків осіб виступили проти візиту Путіна. Вони вийшли з українськими прапорами та плакатом "Геть військового злочинця Путіна", декого з учасників затримала поліція.

Щодо самого Путіна, його візит до Монголії 3 вересня успішно завершився. Пресслужба Кремля показала відео проводів російського диктатора в аеропорту Улан-Батора (все з тією ж костюмованою почесною вартою).

Тепер можна констатувати, що прецедент відбувся і країна-член МКС проігнорувала свої зобов'язання щодо арешту Путіна. Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко прогнозує, що далі російський диктатор, переконавшись у беззубості МКС та міжнародного права, розвиватиме успіх.

"Після поїздки до Монголії Путін почне спокійно їздити, особливо тими країнами Глобального Півдня (членами МКС), що залежні від Китаю та Росії. Таких держав не надто мало. А він продовжить демонструвати: ось уже три, ось уже п'ять країн показали імперіалістичному Заходу, що ера Заходу закінчується", - попередив Огризко.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/139324

Путін приїхав до Монголії

Напередодні диктатор Володимир Путін прибув до Монголії з офіційним візитом. З моменту, коли у березні 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна, він не відвідував країн, які беруть участь у Римському статуті МКС - Монголія стала першою.

За даними Bloomberg, Монголія заздалегідь запевнила російську владу, що під час візиту Путіна його не заарештують. Хоча ця країна є членом Міжнародного кримінального суду, а у 2023 її громадянин вперше був обраний в МКС. 

Спершу МКС публічно вимагав від Монголії заарештувати Путіна, якщо він приїде до країни. Мовляв, Монголія має це зробити, виходячи з міжнародних зобов'язань, які вона взяла на себе, підписавши Римський статут. Але потім МКС сам же роз'яснив, що країна може і не арештовувати російського президента. Причиною можуть стати її міжнародні зобов'язання.

Міністерство закордонних справ України засудило рішення монгольської влади допустити приїзд Путіна, якого звинувачують у воєнних злочинах, попри ордер МКС. У МЗС України наголосили, що Монголія фактично допомогла уникнути правосуддя обвинуваченому злочинцю, взявши на себе частину відповідальності за його дії. Українська сторона також заявила, що працюватиме з міжнародними партнерами над тим, щоб це рішення мало наслідки для Улан-Батора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube