У Міносвіти пояснили, як повітряна тривога вплине на проведення НМТ

Дії при оголошенні тривоги інструктор негайно зупиняє тестування

Як діяти, якщо під час НМТ оголосили повітряну тривогу
НМТ

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році триватиме 2,5 години. Існує ймовірність оголошення повітряної тривоги під час тестування. У такому випадку випускники не зможуть продовжити складання іспиту.

Міністерство освіти України надало алгоритм дій для учасників національного мультипредметного тесту (НМТ) на випадок повітряної тривоги під час екзамену.

За таких обставин, як зазначають у МОН, інструктор в аудиторії зупинить тестування. Після чого всі учасники мають зберегти відповіді після кожного виконаного завдання та разом із персоналом перейти до укриття.

Час, відведений для проведення НМТ, зупинять до закінчення тривоги. Виконання завдань відновлять за умови, що тривога триватиме менше 2,5 годин, які сумарно визначені для двох етапів тестування.

В іншому випадку відповідальний за місцеву теплоелектроцентраль спільно з регіональним центром оцінювання якості освіти вирішать, чи варто продовжувати тестування з урахуванням часу, що залишився для його виконання.

У випадку прийняття рішення про зупинення НМТ учасники зможуть скласти іспит під час додаткових сесій. Для цього необхідно подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти на місці або самостійно впродовж трьох робочих днів (включно з тим, коли НМТ було зупинено). Форму необхідної для реєстрації на додаткову сесію можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, у випадку аварійних відключень електроенергії під час НМТ порядок подальшого проведення іспиту вирішуватимуть на місцях. Тестування можуть продовжити або запропонують учасникам взяти участь у додатковій сесії.

НМТ 2024

Цьогоріч у травні українські випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який стане аналогом ЗНО. Тестування заплановано провести у 21 області України, а також у Києві. Окрім того, НМТ можна буде скласти за кордоном.

НМТ охоплюватиме 4 предмети: українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір (англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія). Предмети будуть об'єднані у 2 блоки по 120 хвилин на кожен. 

Кількість місць для участі в тестуванні за кордоном обмежена. Якщо усі місця в конкретному місті чи країні будуть зайняті, ця локація більше не буде доступною для вибору. Зареєструватися можна через додаток Дія.

Також ми писали, що український центр оцінювання якості освіти шукає вчителів, які могли б долучитись до вступної кампанії за кордоном. Потрібні педагоги, які проживають у країнах Європи або США або ж планують перебувати там під час проведення національного мультимедійного тесту (НМТ). За роботу обіцяють заплатити. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube