Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Художники заявили, що їхні роботи збиралися виставляти без їхньої згоди
Лондонська галерея Saatchi Gallery скасувала виставку українського сучасного мистецтва «Український шлях». Її організував російський банкір і колекціонер мистецтва Ігор Цуканов з культурним імпресаріо та росіянином Маратом Гельманом як консультантом. Це викликало обурення в соціальних мережах.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на The Art Newspaper.
Виставка мала проходити з 3 по 11 вересня, на ній планували показати роботи 100 українських художників.
Партнером виставки спочатку виступала київська організація M17 Contemporary Art Center (Центр сучасного мистецтва М17), а всі гроші, одержані від продажу картин, зокрема у форматі NFT, мали піти на підтримку українського мистецтва, зокрема фондам Art for Victory та Ukrainian Emergency Art Fund.
Проте пізніше M17 CAC відмовилася брати участь у заході.
«В умовах недолугого інформаційного подання проєкту, а також неузгоджених дій і заяв, M17 CAC відмовляється від участі у виставці "Український шлях"», - заявила директорка M17 CAC Наталія Шпитковська.
Через це галерея вирішила скасувати виставку.
«Ми отримали запевнення від цих зацікавлених сторін, що вони повністю підтримують проєкт. Як тільки стало очевидно, що підтримка з боку ряду цих ключових сторін була відкликана, разом із повідомленнями про занепокоєння, висловлені художниками останніми днями, Saatchi Gallery негайно прийняла рішення скасувати десятиденну виставку та відмовитися від підтримки проєкту», - розповіли в пресслужбі галереї.
Там також додали, що галерея не була організатором «Українського шляху» і не була залучена до будь-яких прямих комунікацій з художниками чи колекціонерами.
Роль лондонського музею сучасного мистецтва була у тому, щоб надати своє приміщення з метою «просування українських митців, підвищити обізнаність про війну в Україні та отримати кошти для підтримки української культури».
Крім того, українські автори картин, побачивши анонси виставки, заявили, що їхні роботи збираються виставляти без їхньої згоди. Картини авторів знаходяться в колекціях Цуканова і Гельмана.
«Авторське право? Ні, вони про це не чули. Організатори виставки не зважають на думку українських художників. Володіння об’єктом не обов’язково дає право на публікацію та виставлення», - написала Ольга Сагайдак, мистецтвознавець і куратор, яка виступила за скасування виставки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головне фото: промо-постер виставки «Український шлях» у Saatchi Gallery у Лондоні