Середа 4 грудня – складний день для взаємодії з держструктурами через напружений аспект Сонця з Сатурном
Пісня “Сонечко” — це відверта розмова зі своїми дитячими спогадами. Чи усе зламане можна полагодити? Або ж щось у тобі помирає назавжди? Те, що “всі ми родом із дитинства”, — правда, чи це лише ванільний вислів, який придумали маркетологи?
Художники заявили, що їхні роботи збиралися виставляти без їхньої згоди
Лондонська галерея Saatchi Gallery скасувала виставку українського сучасного мистецтва «Український шлях». Її організував російський банкір і колекціонер мистецтва Ігор Цуканов з культурним імпресаріо та росіянином Маратом Гельманом як консультантом. Це викликало обурення в соціальних мережах.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на The Art Newspaper.
Виставка мала проходити з 3 по 11 вересня, на ній планували показати роботи 100 українських художників.
Партнером виставки спочатку виступала київська організація M17 Contemporary Art Center (Центр сучасного мистецтва М17), а всі гроші, одержані від продажу картин, зокрема у форматі NFT, мали піти на підтримку українського мистецтва, зокрема фондам Art for Victory та Ukrainian Emergency Art Fund.
Проте пізніше M17 CAC відмовилася брати участь у заході.
«В умовах недолугого інформаційного подання проєкту, а також неузгоджених дій і заяв, M17 CAC відмовляється від участі у виставці "Український шлях"», - заявила директорка M17 CAC Наталія Шпитковська.
Через це галерея вирішила скасувати виставку.
«Ми отримали запевнення від цих зацікавлених сторін, що вони повністю підтримують проєкт. Як тільки стало очевидно, що підтримка з боку ряду цих ключових сторін була відкликана, разом із повідомленнями про занепокоєння, висловлені художниками останніми днями, Saatchi Gallery негайно прийняла рішення скасувати десятиденну виставку та відмовитися від підтримки проєкту», - розповіли в пресслужбі галереї.
Там також додали, що галерея не була організатором «Українського шляху» і не була залучена до будь-яких прямих комунікацій з художниками чи колекціонерами.
Роль лондонського музею сучасного мистецтва була у тому, щоб надати своє приміщення з метою «просування українських митців, підвищити обізнаність про війну в Україні та отримати кошти для підтримки української культури».
Крім того, українські автори картин, побачивши анонси виставки, заявили, що їхні роботи збираються виставляти без їхньої згоди. Картини авторів знаходяться в колекціях Цуканова і Гельмана.
«Авторське право? Ні, вони про це не чули. Організатори виставки не зважають на думку українських художників. Володіння об’єктом не обов’язково дає право на публікацію та виставлення», - написала Ольга Сагайдак, мистецтвознавець і куратор, яка виступила за скасування виставки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головне фото: промо-постер виставки «Український шлях» у Saatchi Gallery у Лондоні