“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Українки закликами міжнародну спільноту підтримати афганок
Кілька десятків жінок та дівчат прийшли під МЗС висловити свою підтримку афганкам, які страждають від режиму талібів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на власного кореспондента.
Близько 30 жінок прийшли об 11 ранку в неділю, щоб висловити свою солідарність та закликали МЗС підтримати міжнародні ініціативи з дотримання прав людини в Афганістані. Дівчата принесли з собою речі, які нині символізують свободу для афганських жінок: туфлі на підборах, яскравий одяг, приладдя для навчання і дуже багато книг.
Катерина Мітєва, речниця Amnesty International Україна, співорганізаторка акції:
“Ми влаштовуємо акцію солідарності з жінками Афганістану, щоб привернути увагу до подій, які відбуваються в Афганістані. Ми хочемо закликати Міністерство міжнародних справ України приєднатися до всіх важливих ініціатив, які хоч якось можуть повпливати на ситуацію. Адже ми бачимо, що з приходом до влади Талібану, права жінок почали утискати замість звичайних хіджабів все частіше жінки носять бурки. Прав на навчання в університетах зберігаються, але є певні обмеження і розподіл під час навчання жінок і чоловіків. Ми бачимо, що тепер жінки не можуть займатись спортом. Ми закликаємо міжнародну спільноту привернути увагу до того, що відбувається з жінками в Афганістані”.
Під стіни МЗС прийшли учасниці різних правозахисних ініціатив та просто небайдужі киянки, яким болить несправедливість, в якій живуть афганки щодня. Вікторію Нестеренко обурює, що таліби прикривають свої вчинки Кораном. Дівчина перейшла в мусульманство з власної ініціативи кілька років тому:
Вікторія Нестеренко:
“Прийшла сюди сьогодні тому, що мені болить ця тема. Я маю знайомих в Афганістані, вони виходять на мітинги та кажуть про те, що вони зовсім не відчувають міжнародної підтримки. Наразі така акція проходить в кількох країнах, тому я вирішила прийти сьогодні та підтримати хоча б так жінок в Афганістані. Зараз наша підтримка їм справді потрібна.
З плакатами “Моє місце всюди!”, “Спитаю в чоловіка чи можу я боротись за власні права!” під стіни МЗС прийшли не тільки фемактивістки та учасниці громадських організацій, а й звичайні киянки. Наприклад для Марії це перший досвід участі у феміністичній акції, вона працює лікаркою та прийшла у вихідний, тому що її турбує несправедливість.
Марія:
“Мені здається, що жінки дуже довго були позбавлені базових прав і ось нарешті, коли світ змінився і ми можемо навчатись, вільно пересуватись, працювати — позбавляти жінок всіх цих можливостей — це величезний крок назад для всіх нас. Це звірство заганяти жінок, ніби назад у клітку через якісь політичні ігри. Мені хотілося б, що такого ніде не було. Щоб у всьому світі жінки могли розвиватись і робити свій вибір без ризику для себе. Про акцію дізналася з Фейсбуку та вирішила прийти сьогодні. Це перша моя феміністична акція”.
Нагадаємо, в Афганістані навчальний рік в школах розпочався без дівчаток, попри обіцянки талібів. Жінкам також заборонили займатись спортом та обмежили доступ до певних професій.
Раніше Інформатор писав, що Україна допомогла виїхати з Афганістану понад 700 людям.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.