У Києві попрощалися із пілотом F-16 Максимом Устименко

Під час масованої атаки в ніч проти 29 червня, коли Росія застосувала проти України понад пів тисячі дронів та ракет, загинув пілот F-16 Максим Устименко. Він відвів літак від населеного пункту, але катапультуватися не встиг

Максим Устименко
З Максимом Устименко прощаються у Михайлівському соборі Києва. Фото: Суспільне, Facebook Лілія Авер'янова

В Михайлівському Золотоверхому соборі 3 липня відбулася церемонія прощання з підполковником Максимом Устименком. Він був пілотом винищувача F-16, який загинув, відбиваючи масований авіаційно-ракетний удар Росії 29 червня.  Прощання пройшло за великої кількості побратимів, рідних та киян, які прийшли вшанувати пам’ять Героя.

Журналісти "Суспільного" повідомили про подію з місця подій. Максим Устименко посмертно удостоєний найвищої державної нагороди - звання Героя України. Указ про це Президент Володимир Зеленський підписав 29 червня.

У Михайлівському соборі в Києві прощаються із загиблим пілотом F-16 Максимом Устименком, 3 липня 2025 р. Cуспільне/Нікіта Галка
У Михайлівському соборі в Києві прощаються із загиблим пілотом F-16 Максимом Устименком, 3 липня 2025 р. Cуспільне/Нікіта Галка

Останній виліт

У ніч проти 29 червня, коли російські війська атакували Україну сотнями безпілотників і ракет, авіація ЗСУ також включилася в захист неба. Устименко, керуючи винищувачем F-16, знищив сім ворожих цілей. Проте під час виконання останнього завдання його літак зазнав серйозних ушкоджень.

Намагаючись запобігти падінню винищувача на населений пункт, пілот до останнього керував машиною, відводячи її від житлових районів. Катапультуватися він не встиг - загинув на бойовому посту.

Устименко був одногрупником легендарного льотчика Андрія Пільщикова, відомого як "Джус", який загинув два роки тому. Мати "Джуса", Лілія Авер’янова, згадує Максима як людину великого інтелекту й рішучості:

"Це був розум групи, хлопець із крилами, які мали б підняти його до звання Маршала авіації. Він був технічно обдарованим, допомагав із комп’ютерами, завжди прагнув бути першим".

Жінка згадала, як після новин про втрату літака всі молилися, аби пілота знайшли живим. Проте Повітряні сили пізніше підтвердили загибель офіцера.

Максимові Устименку було лише 32 роки. У нього залишився маленький син - хлопчику лише чотири роки. Дружина іншого пілота, Олексія "Мунфіша" Меся, розповіла про трагедію його родини, підкресливши, що загиблий був не лише професіоналом, а й люблячим батьком.

Фото: Instagram/@mes_yulia
Фото: Instagram/@mes_yulia

У Повітряних силах ЗСУ відзначили, що завдання, які виконують льотчики під час повітряних атак, є вкрай ризикованими. Попри це, Устименко зміг вразити кілька ворожих цілей навіть у надскладній обстановці.

"Його дії врятували не одне життя на землі. Це пілот першого класу, яких одиниці. Молодий підполковник, що мав усі шанси стати одним із лідерів нашої авіації", - зазначила Лілія Авер’янова.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/4255

На особисте прохання Президента після загибелі льотчика було ініційовано службову перевірку всіх обставин трагедії.

Загибель пілота F-16 Максима Устименка

Вранці 29 червня Повітряні сили ЗСУ повідомили про втрату пілота винищувача F-16. Льотчик приступив на бойове чергування, встиг відбити 7 цілей. Утім, під час роботи по останній з них його літак отримав пошкодження і почав стрімко втрачати висоту. Пілот встиг відвести F-16 від населеного пункту і катапультувався, але, на жаль, не вижив. Як повідомили військові, він вчинив, як справжній Герой. 

У ніч проти 29 червня РФ здійснила одну з наймасштабніших повітряних атак на Україну. Окупанти запустили понад 500 дронів і ракет з різних напрямків — із територій РФ, окупованого Криму, з акваторії Чорного моря.

Загалом українськими сили ППО знищили 475 ворожих повітряних цілей. Зокрема: 1 "Іскандер-М", 33 Х-101/Іскандер-К, 4 "Калібри".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube