– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
У МЗС це назвали зухвалим посяганням на історико-культурну та філософську спадщину Шевченка
Російський центр науки і культури в Києві, який є філією російського Держагенства «Росспівробітництво»,організував 9 березня в Києві захід, на якому Тараса Шевченка назвали російсько-українським поетом. У Міністерстві закордонних справ і Раді нацбезпеки та оборони вже відреагували.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на «Радіо Свобода» .
Захід назвали так: «Підведення підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам'яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».
У МЗС це назвали зухвалим посяганням на історико-культурну і філософську спадщину Шевченка.
«У зв'язку з маніпуляційними і зухвалими посяганнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, відзначаємо, що національна самоідентифікація Кобзаря - непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії - не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи про Т. Г. Шевченка», - прокоментували в міністерстві.
У МЗС додали, що цей російський центр - єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. Вона діє на території України з 1998 року.
В РНБО повідомили, що діяльність центру можуть припинити, якщо надійде подання від «президента України чи іншого суб'єкта законодавчої ініціативи».
Відзначимо, російський центр культури і науки спільно з російською агентством «Росспівробітництво» визнані Європейським парламентом у 2016 році пропагандистською організацією .
Також Інформатор писав, що в Україні зареєстрували світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників Тарасові Шевченку.