У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Матеріалу вже придумали безліч застосувань, але до реалізації поки що далеко
Вчені яньшаньского університету Китаю змогли синтезувати скло, яке твердіше за алмаз, але разом з цим ще й володіє напівпровідниковими властивостями.
Про це повідомляє Slashgear,- передає Інформатор .
Новий матеріал отримав назву AM-III. Він здатний витримати тиск у 113 ГПа за Вікерсом. Якщо порівнювати з алмазами, то у своєму природному стані вони можуть витримувати від 50 до 70 ГПа, а штучні кристали - до 100 ГПа.
Зовні новий матеріал нагадує аморфне скло з жовтим відтінком. Під мікроскопом же видно, що його структура нагадує кристал. Все завдяки тому, що вчені помістили атоми вуглецю у фулерени - опуклі замкнені багатогранники. Після цього їх розмістили по всій області у випадковому порядку. Вчені говорять, що саме це поєднання порядку і випадковості і надає склу унікальних властивостей.
Ідей для використання матеріалу досить багато. Наприклад, куленепробивне скло на його основі може стати міцніше аналогів до 100 разів. Також, завдяки його напівпровідникових властивостями, його можна застосовувати в оптичних датчиках і в сонячних батареях. Звичайно, до масового виробництва поки що далеко, адже вчені продовжують роботу над AM-III.
Нагадаємо, що в Японії встановили новий світовий рекорд зі швидкості передавання даних
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .