У Китаї ексочільника найбільшого банку світу засудили до смертної кари через хабарі

Сума отриманих Лю Лянґе хабарів склала майже 17 млн доларів

Засуджений
Смертну кару призначили з дворічною відстрочкою

У китайській провінції Шаньдун суд виніс вирок колишньому очільнику одного з найбільших банків світу. Йдеться про Лю Лянґе, який очолював Банк Китаю. За хабарництво в "особливо великих розмірах" та незаконну видачу позик його засудили до смертної кари.

Про це повідомило видання Reuters, посилаючись на China Daily. Зазначається, що протягом 2010 - 2013 років Лю Лянґе отримав хабарів на понад 121 мільйон юанів (близько 16,6 млн доларів). Кошти він брав за те, що допомогам отримати підвищення по службі.

Також Лю, скориставшись своїм службовим положенням, видав у період з 2017 по 2020 роки позики на загальну суму більш ніж 3,32 мільярда юанів (понад 457 млн доларів). Це призвело до втрати банком понад 190 млн юанів (більш ніж 26 млн доларів).

Хабарника викрили минулого року. Його одразу звільнили з посади та передали правоохоронцям. Також Комуністична партія Китаю виключила Лянґе зі своїх лав. Екскерівник банку зізнався у всіх злочинах та повернув більшу частину коштів. Й тому суд пішов йому на зустріч.

Відомо, що смертна кара не буде виконана негайно після оголошення вироку. Лянґе отримав дворічну відстрочку. Якщо протягом цього часу він не вчинить нові злочини, то покарання замінять на довічне ув'язнення. Також у нього конфіскують усі активи та довічно позбавлять політичних прав.

Погоріли на хабарі

Останнім часом на хабарях викрили величезну кількість посадовців в абсолютно різних сферах. Наприклад, детективи НАБУ з прокурорами САП 23 вересня викрили на отриманні хабаря заступницю прокурора Запорізької області. Йдеться по суму у 40 тисяч доларів США. Жінка затребувала їх за свої послуги. Їй загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Детективи НАБУ оголосили про підозру Назару Шептицькому. Він намагався просунути потрібних кандидатів на керівні посади в територіальних підрозділах Державної митної служби, зокрема, він пропонував хабарі для призначення своїх людей у Львівській митниці.

Колишнього заступника керівника Офісу Президента Андрія Смирнова підозрюють у незаконному збагаченні. Він намагався приховати частину майна, оформивши його на брата. Смирнов мав сидіти у СІЗО, але за нього внесли заставу у 10 млн гривень й він перебуває під домашнім арештом. 

На Київщині постане перед судом голова міжрайонної МСЕК, якого підозрюють у хабарництві. Він спрощував процедуру отримання групи інвалідності для чоловіків мобілізаційного віку. Надавав фальшиві медичні довідки, що ставало підставою для подальшого виїзду військовозобов'язаних за кордон. Під час обшуків у кабінеті підозрюваного правоохоронці вилучили понад 25 тисяч доларів, 1600 євро та численні медичні документи. 

За словами очільника СБУ Василя Малюка, протягом 2024 року 64 посадовцям різних рангів МСЕК повідомлено про підозру у вчиненні корупційних злочинів. Також дев'ять осіб уже засуджено. При цьому за результатами перевірки 4106 висновків про інвалідність скасували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube