“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Люди виходять на мітинги практично по всій країні
У Казахстані спалахнули масові протести через різке зростання цін на скраплений газ та безробіття. Люди виходять на мітинги практично у всій країні.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на казахську службу «Радіо Свобода».
Мітингувальники виступають проти різкого зростання вартості цін на скраплений газ.
«Подорожчання газу призведе до зростання цін на інші товари, насамперед — продукти харчування», — каже один з тих, хто стоять на площі.
Окрім вимог щодо зниження цін на скраплений газ, протестувальники стали висувати і політичні гасла. Люди скандують «Шал, кет!» («Старий, йди!»). Казахи натякають на колишнього президента Нурсултана Назарбаєва та вимагають, щоб він остаточно пішов з політики.
Також учасники протесту виступили проти корупції та кумівства, вимагають будівництва фабрик та заводів, скорочення безробіття.
Опозиція закликала силовиків переходити на бік народу. Влада деяких міст вже пішла на поступки і знизила ціну на газ до 50 тенге.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв повідомив у Twitter, що в Актау розпочала роботу урядова комісія. Він заявив, що демонстранти «мають виявити відповідальність та готовність до діалогу».
За його словами, громадяни Казахстану можуть публічно висловлювати вимоги до місцевої та центральної влади, «але робити це слід відповідно до законодавства».
Ввечері 4 січня ситуація в Казахстані стала ще більш напруженою. На вулиці багатьох міст країни, таких як столиця Нур-Султан, Алмати, Караганда, Кизилорда, Актау, Актобе та інші вийшли сотні людей. Подекуди силовики жорстоко затримували мітингувальників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .