У Херсонській області змушують вчителів переходити на російську програму: добровільна згода вважатиметься колабораціонізмом

Читать на русском

Педагогам важливо розуміти, як діяти за цих умов

Читать на русском
У Херсонській області змушують вчителів переходити на російську програму: добровільна згода вважатиметься колабораціонізмом

Педагогам важливо розуміти, як діяти за цих умов

У тимчасово окупованій Херсонській області росіяни змушують вчителів переходити на російську програму. Педагогам важливо розуміти, як діяти за цих умов.

Відповідне роз’яснення опублікувала нардеп від «Слуги народу» Юлія Гришина, – передає Інформатор

Впровадження стандартів освіти держави-агресора є колабораціонізмом. Якщо немає можливості працювати за українськими стандартами, вчитель може призупинити освітній процес та повідомити причину управлінню освіти. Тобто, по суті, оголосити простий у зв'язку з неможливістю виконувати свої трудові обов'язки.

При цьому за ним збережеться робоче місце та заробітна плата. Кошти на це у держбюджеті закладено. Сама можливість виплати залежить від ситуації у конкретному регіоні. Треба звернутися до бухгалтера та директора навчального закладу або до управління освіти – якщо бухгалтерія централізована.

У березні Міносвіти видало наказ, що всі освітяни мають отримувати заробітну плату. Незалежно від того, де мешкає вчитель: в Україні чи за кордоном. Забезпечити це було доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Працівникам освіти забороняється добровільно співпрацювати із самопроголошеними «мерами», «комендантами», призначеними окупаційними військами, а також безпосередньо з військами держави-агресора. За це передбачено кримінальну відповідальність.

Якщо окупанти загрожують вчителям фізичною розправою та змушують працювати під дулом автомата – кримінального покарання для педагогів не буде. Проте факти примусу слід фіксувати та за можливості повідомляти до СБУ чи прокуратури.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що під окупацією перебуває близько 800 українських шкіл.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.