“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Противники скандального закону оточили Парламент
У вівторок, 7 березня, Парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який значною мірою наслідує російське законодавство про "іноагентів". Після цього перед Парламентом зібрались тисячи людей. Силовики намагаються розігнати мітингувальників.
За проєкт проголосували 76 депутатів правлячої партії "Грузинська мрія", проти - 13 парламентарів. Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Обговорення почали за відсутності більшості опозиційних депутатів.
Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, будуть надавати статус “іноагентів”.
Після ухвалення документа на площі перед будівлею парламенту зібралося понад 10 000 людей. Поліція перекрила входи до будівлі. У МВС Грузії заявили, що акція набула насильницького характеру. Люди скандують "росіяни" та "раби". Поліція кілька разів застосовувала сльозогінний газ, поруч з парламентом помітили також водомет.
В МВС заявили, що "протест вийшов за межі законодавчих рамок про свободу вираження поглядів і мирні зібрання" та що поліція змушена була застосувати силу. Також стверджують, що внаслідок агресивних дій протестувальників кілька поліцейських травмовані і їхнє спорядження пошкоджене. Вже з'явилась інформація про перших затриманих. Відомо, що у натовп поліцейських кинули “коктейль Молотова”. Пізніше протестувальники почали прориватися до будівлі Парламенту.
Тим часом перед грузинами незабаром має виступити президент. Задля звернення вона скасувала усі зустрічі. Зараз Саломе Зурабішвілі перебуває з візитом до США.
Посольство США у Тбілісі назвало ухвалення закону, а також застосування сили проти демонстрантів “чорним днем для грузинської демократії”.
Оновлено: Як повідомляє проєкт «Ехо Кавказа», в Грузії правоохоронці зайняли проспект біля парламенту, де раніше намагалися розігнати учасників акції. Деяких демонстрантів затримали, точна кількість невідома.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.