У Флориді почалася евакуація коралів. Море просто кипить

Гаряча вода надзвичайно шкідлива для всіх морських організмів

Гаряча вода надзвичайно шкідлива для всіх морських організмів
Температура моря біля Флориди піднялася до надзвичайно високого рівня, створюючи серйозну загрозу для бар’єрного рифу

Перегріта морська вода біля Флорида-Кіс у США стала настільки небезпечною для третього за величиною бар’єрного рифу в світі, що зараз вчені вилучають зразки коралів з океанічних розплідників, щоб помістити їх у холодніші наземні резервуари.

Видання Science Alert повідомляє, що пекельна спека добралася з суходолу до океануМинулого тижня поверхня води біля узбережжя Флориди сягнула рекордно екстремальної позначки в 37,8°C і протрималася на цьому рівні кілька годин. Тепер вчені запевняють, що перегріта до стану джакузі морська вода біля Флорида-Кіс стала настільки небезпечною, що вони змушені оголосити екстрену евакуацію морських мешканців із цього району.

Бар’єрний риф під загрозою

Доля третього за величиною бар'єрного рифу у світі під загрозою. Науковці дістають зразки коралів з океанських розплідників для того, щоб перемістити їх у більш прохолодні наземні резервуари. За словами координатора проєктів з Фонду відновлення коралів Алекса Нойфельда, екстремально гаряча вода в океані шкідлива не тільки коралів, а й для безлічі інших морських організмів — під загрозою також опинилися риби, лобстери та інші морські мешканці. Дослідник попереджає, що ця рекордна теплова хвиля в океані в підсумку може обернутися масовою загибеллю риб, черепах та інших тварин.

Кількома днями раніше вчені зафіксували в цьому районі температуру в 32,2°C, а в понеділок в одній із заток вона і зовсім досягла рекордних 37,8°C. Водночас, як правило, корали здатні впоратися з температурою від 21 до 28,8°C. Нойфельд зазначає, це найгірше, що йому з колегами доводилося коли-небудь бачити, але небезпека полягає в тому, що наступного місяця ситуація, ймовірно, лише погіршитися, а тому починати евакуацію вразливих видів необхідно вже сьогодні. Дослідники зосередилися на роботі над збором зразків генетичних штамів коралів із розплідників. Далі їх доставили в наземні резервуари, де вчені зможуть контролювати параметри води — передбачається, що це допоможе захистити корали.

Фрагменти коралів знаходяться в банку живих генів в Інституті рифів
Фрагменти коралів знаходяться в банку живих генів в Інституті рифів

Спека загрожує зруйнувати туристичну сферу

Поки вчені намагаються врятувати морських мешканців прибережних вод, місцеві бізнесмени побоюються, що рекордна спека зруйнує туристичну сферу Флорида-Кіс. Місцеві підприємці, які займаються дайвінгом, також помітили, що прибережна екосистема сильно постраждала — під час занурень вони помітили знебарвлені білі корали, що є ознакою їхнього стресу. Знебарвлення відбувається, коли корали, які зазнали стресу, витісняють водорості, які живуть з ними в симбіозі, постачаючи їм поживні речовини й забезпечуючи колір. Цього року знебарвлення коралів, як вважають дослідники, істотно прискорилося, і це при тому, що спека ще не досягла свого піку.

Жителі узбережжя Флориди також побоюються, що через високі температури океану туристична сфера може зупинитися. Річ у тім, що коралові рифи Флориди приносять прибуток у розмірі 2 мільярдів доларів США і забезпечують понад 70 тисяч місць із повною або частковою зайнятістю. Однак нові реалії такі, що туристи навряд чи захочуть занурюватися у воду, якщо все, що на них чекає на морському дні — тисячі мертвих коралів.

Дослідники сподіваються, що "евакуація" допоможе захистити місцевий бар'єрний риф від вимирання і збереже тисячі життів морських мешканців, які залежать від нього.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що в ООН повідомили про початок епохи "глобального кипіння"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube