У Естонії готові передати заморожені російські активи на потреби України

Читать на русском

Уряд Естонії схвалив та направив до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції

Читать на русском
естонія, санкції проти росії
Каллас: "Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні"

Уряд Естонії схвалив та направив до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції

У четвер, 12 жовтня, уряд Естонії повністю схвалив та надіслав до Рійгікогу (однопалатний законодавчий представницький орган Естонської республіки) постанову про використання російських активів. Усі вони заморожені. Естонська влада переконана, що ці кошти слід надіслати в Україну.

Про те, що Естонія готова передати заморожені російські активи Україні йдеться на сайті уряду країни. Про це йдеться у заяві прем'єр-міністерки Естонії Каї Каллас.

"Ми повинні знайти способи притягнути росію до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні. Законопроєкт, який ми з урядом сьогодні спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні", - повідомила Каллас.

Влада переконана, що Естонія має бути прикладом і стимулом для інших європейських країн у встановленні подібних правил. росія зобов'язана компенсувати Україні всю заподіяну агресивною війною шкоду.

Згідно з повідомленням, Уряд Естонії схвалив та направив до парламенту поправку до закону про міжнародні санкції. Він передбачає зміни до внутрішніх правил використання активів, які заморожені у Естонії. Вони мають піти на відшкодування шкоди від війни, завданої Україні.

Замороженні активи рф у Естонії

Міністр закордонних справ Маргус Цахкна вже підтримав ініціативу Естонії. Він повідомив, що гроші на компенсацію шкоди, заподіяної росією Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн.

Заморожені активи росії залишатимуться замороженими доти, доки не буде відшкодовано збитки від війни. Окремо для застосування механізму необхідна міжнародна угода з Україною або міжнародний компенсаційний механізм.

На момент подання законопроєкту на підставі міжнародних санкцій було заморожено достатньо. Йдеться про суму близьку до 38 мільйонів євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.