“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ніхто нікого виїздити з країни не закликав
«Тим, хто може, краще виїхати з України до зими», - ця цитата генерального директора ДТЕК, акцент на якій зробили журналісти BBC наробила багато шуму. Інформацію сприйняли так, нібито в Україні надкритична ситуація з енергетикою, і єдиний шанс стабілізувати її - евакуюватись з країни. Ситуація дійсно важка, але виїздити нікуди нікого не закликали.
BBC перекрутили слова генерального директора ДТЕК Максима Тімченко. В інтерв’ю він чітко зазначив: «У нас немає надзвичайної ситуації, за якої потрібно виїжджати». За його словами, військові та енергетики роблять все можливе задля того, щоб енергосистема працювала стабільно.
"Енергосистема Україна витримала 4 хвилі надруйнівних терористичних ударів по інфраструктурі, кожен з яких мав на меті повний блекаут", - додали у ДТЕКу.
Саме тому нема нагальної потреби залишати Україну. Втримувати роботу енергосистеми вдається унікальними рішеннями й складною системою балансування, в тому числі за допомогою стабілізаційних відключень.
Росіяни завдали ракетного удару по Україні 15 листопада — випустили 96 крилатих ракет. Це була найбільша атака в історії енергетики, від якої постраждали всі області. Найбільш складна ситуація на заході, а також у центральному і північно-східних регіонах.
Для стабілізації енергосистеми ввели аварійні графіки відключень. Це дозволило запобігти повному знеструмленню країни. Енергетики відразу приступили до відновлення живлення споживачів та пошкоджених мереж та електростанцій. Водночас наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Українцям треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.