Зловмисники підпалювали автомобілі ЗСУ та релейні шафи Укрзалізниці. Грошей за виконання завдання вони так і не отримали
Національна поліція України спільно зі Службою безпеки України затримала двох осіб, які причетні до підпалів у Дніпрі та Слов’янську (Донецької області). Обидва зловмисники діяли на замовлення російських спецслужб. Вони підпалювали авто ЗСУ та релейні шафи. Одному зраднику загрожує вісім років за ґратами, а іншому — десять.
Про це повідомляє Нацполіція. За даними правоохоронців, йдеться про 32-річного чоловіка з Дніпра і 20-річного зі Слов'янська.
В поліції розповіли, що 32-річний чоловік підпалив дві релейні шафи, що забезпечують безпечний рух поїздів, а також автомобіль Volkswagen з символікою ЗСУ. Після цього він намагався втекти, проте вже за годину його затримала поліція. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань), ч. 2 ст. 113 (диверсія) та ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує до десяти років ув'язнення.
У Слов’янську 20-річний чоловік намагався заробити гроші на наркотики і саме тому підпалив військовий автомобіль. Він отримав інструкції від російських спецслужб через Telegram і зафіксував процес підпалу на відео, яке потім надіслав "замовнику". Слідчі СБУ також повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 114-1 КК України. Зловмиснику загрожує до восьми років позбавлення волі. При цьому росіяни не заплатили зрадникам, як обіцяли.
Нацполіція спільно з СБУ затримала у Дніпрі та Слов’янську двох паліїв, які діяли на замовлення спецслужб рф pic.twitter.com/Lq80qX7jaZ
— Інформатор (@informatorua) October 18, 2024
Україні активно триває вербування підлітків через чати з працевлаштування. Їм анонімні замовники пропонують "заробити" гроші шляхом підпалу автомобілів, зокрема тих, що належать ЗСУ. Куратори стежать за виконанням завдань, вимагаючи відеозвітів про підпали. Слідство виявило, що підлітки активно відвідували канали з пошуку роботи, через які потрапили під вплив цих вербувальників.
Підліткам вербувальники відкрито пропонують "можливості заробітку", однак насправді йдеться про участь у диверсіях, зокрема підпалах техніки ЗСУ, обладнання "Укрзалізниці" та інших стратегічних об'єктів. Додамо, що тільки, за даними на кінець вересня, правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів від початку року.
Нагадаємо, раніше поліція викрила десятки людей, причетних до диверсій. Також повідомлялося, що на Кіровоградщині викрили зрадницю, яка працювала на РФ і підпалювала авто ЗСУ. Суд нещодавно виніс їй вирок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.