У Дніпрі “смотрящий” за лівим берегом створив шахрайський call-центр: подробиці афери від Генпрокуратури

Під час дзвінків аферисти називали себе представниками польських банків

call-центр у Дніпрі
У Дніпрі викрили шахрайський call-центр. Колаж: Інформатор

У Дніпрі викрили шахрайський call-центр, через який видурювали гроші з українців, які проживають у Польщі. Його створив кримінальним авторитет. Правоохоронці вже затримали 13 учасників організації.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора у Telegram. Зазначається, що аферисти використовували номери телефонів польських операторів та IP-телефонію, щоб обманювати людей.

За даними видання “Українська правда”, бізнес організував так званий “смотрящий” за лівим берегом міста Дніпро 42-річний Сергій Мудрак. До цього він залучив ще одного “авторитета”, який допомагав виводити гроші з-за кордону та переводити у готівку.

Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура
Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура

Відомо, що шахраї називали себе представниками польських банків та повідомляли майбутнім жертвам, що їхня картка заблокована. Під час розмови вони схиляли людей встановлювати мобільний застосунок, який насправді містив вірус, що дає здатність отримували дистанційний доступ до гаджетів та банківських рахунків потерпілих. За їхніми словами, він нібито навпаки захищає їхні дані.

Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура
Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура

“Через додаток шахраї дізнавалися інформацію про залишок коштів на банківському рахунку та відповідний “BLIK-код”, завдяки якому і здійснювали виведення коштів на підконтрольні рахунки на території України або криптогаманці”, – йдеться у повідомленні.

Отримані гроші переводили на електронні гаманці та банківські картки дропів (людей, що погодилися, щоб через їхні банківські картки переводили вкрадені гроші – ред.). Надалі кошти виводили у готівку через конвертаційний центр у Дніпрі. Підозрювані орендували приміщення у центрі міста та облаштували офіс комп’ютерною технікою, залучивши до роботи 20 операторів. Наразі встановлюють всіх потерпілих. Сума завданих збитків становить понад півмільйона гривень.

Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура
Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура

Під час спецоперації було проведено 40 обшуків в офісних приміщеннях, за адресами мешкання і в транспортних засобах фігурантів. Вилучили мобільні телефони, сім-картки, комп’ютерну техніку, “чорнові” записи, зброю, майже 2 млн грн у різних валютах та автомобілі. 

Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура
Шахрайський call-центр у Дніпрі. Фото: прокуратура

Правоохоронці повідомили про підозру у шахрайстві та створенні, керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній керівнику call-центру, його довіреній особі та їхнім 11 спільникам. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів та накладення арештів на банківські рахунки, криптогаманці, нерухомість та автомобілі. Крім того, перевіряється причетність працівника поліції, який прикривав діяльність організації.

Як влаштовані шахрайські колцентри в Україні

Наразі на території України працює до 2 тисяч шахрайських колцентрів. В одному офісі працює від 30 до 500 осіб. Переважна більшість “працівників” колцентрів віком від 14 до 20 років. Осередки злочинної організації найчастіше організовані в формі офісів – орендовані приміщення, частіше в бізнес-центрах, розташованих в центральних районах міста, які оснащуються комп’ютерною технікою та спеціальними телефонами. Основна та найбільш важлива інформація про функціонування офісу зберігається на віддаленому серверному обладнанні. Інформація про функціонування подібних офісів наявна по всій території України: в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі. Також наявна інформація про функціонування подібних офісів в Польщі, Болгарії та Греції.

Загальний дохід одного осередку на день становить близько 100 тис. доларів США. Значна частина цих грошей йде на поточні витрати з функціонування осередка: оренда, заробітна плата, переведення грошей в готівку та купівля валюти, сплата за послуги телефонії тощо. Частина грошей йде на підкуп співробітників правоохоронних органів. Зокрема, повідомляється, що одна з “команд” регулярно сплачує невстановленим особам з числа поліцейських приблизно 12 000 доларів США на місяць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube