Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Варто обмежити рух пацієнта до місць загального користування
Центр громадського здоров'я опублікував правила догляду за хворим COVID-19 пацієнтом в домашніх умовах.
Про це повідомляє ЦОЗ,передає Інформатор .
"Людям з легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома в самоізоляції. У цьому випадку необхідно дотримуватися правил", - йдеться у повідомленні.
Члени домогосподарства повинні знаходитися в окремій кімнаті або дотримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Виняток - годування груддю. Вони повинні носити медичну маску, коли знаходяться поруч з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд до контакту.
Варто обмежити рух пацієнта до місць загального користування. Людина, яка доглядає, повинна носити медичну маску, коли знаходиться в одній кімнаті з пацієнтом. Потрібно мити руки після будь-яких контактів з ним або його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх необхідно одноразовими паперовими рушниками.
Відзначається, що потрібно прикривати рот та ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі їх відсутності чхати і кашляти в згин ліктя.
Рекомендується використовувати одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До і після зняття медичних рукавичок слід мити руки. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складати в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де знаходиться хворий, до їх утилізації.
У ЦГЗ зазначили, що люди з симптомами хвороби повинні залишатися вдома до зникнення клінічних проявів і отримання негативного результату лабораторних досліджень. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (лихоманка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), з ним слід поводитися як з підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.
Нагадаємо, в Україні 5469 нових випадків COVID-19 і рекорд за жертвами хвороби. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова отримала від правозахисників інформацію про ситуацію з COVID-19 на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Крім того, вчора в Україні набуло чинності нове епідемічне зонування. Також ми розповідали про те, що Кабмін змінив критерії для всіх зон карантину .