У Бундестазі про винних у війні в Україні: Шольц тягнув з танками, а Меркель блокувала вступ до НАТО

Читать на русском

Якби Україна вчасно приєдналася до НАТО - війни з росією можна було б уникнути, також рішення про військову допомогу у ФРН приймаються із запізненнями, що лише допомагає путіну.

Читать на русском
У Бундестазі про винних у війні в Україні: Шольц тягнув з танками, а Меркель блокувала вступ до НАТО
Голова комітету з питань оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Циммерманн критикує Меркель та Шольца

Якби Україна вчасно приєдналася до НАТО - війни з росією можна було б уникнути, також рішення про військову допомогу у ФРН приймаються із запізненнями, що лише допомагає путіну.

Німеччина, де її канцлер Олаф Шольц сьогодні зустрінеться з американським главою Джо Байденом, могла б ухвалювати більш стратегічно правильні рішення щодо вступу України у НАТО, а також ефективніше працювати над передачею танків для потреб ЗСУ. Оперативність та точність цих рішень могла б змінити хід, а у кращому випадку - взагалі недопустити початок війни рф проти України. 

Саме з такою різкою критикою у бік колишніх та теперішніх німецьких лідерів виступила представниця Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн

Меркель винна у війні росії проти України

Голова комітету з питань оборони в Бундестазі висловила свою критику на адресу колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель, звинувативши її в тому, що її рішення дали старт повномасштабному нападу росії на Україну.

В інтерв'ю німецьким телеканалам RTL і N-tv, Штрак-Циммерманн нагадала, що у 2008 році саме Німеччина та Франція виступили проти якнайшвидшого вступу України у НАТО через позицію рф і нагадала, що прихильників вступу України до НАТО було дуже багато, тож шанси на позитивне рішення все ж були високі. 

Політик заявила, що це була стратегічні велика помилка з боку французів та Ангели Меркель і після повномасштабного нападу росії саме Німеччина мала б підтримати Україну зброєю більш активно. Вона також зазначила, що необхідно "переписати історію Ангели Меркель, особливо історію останніх кількох років та повних прорахунків".

Штрак-Циммерманн також припустила, що війна в Україні не триватиме довго, як, приміром, Перша чи Друга світові війни, і додала, що президент путін не розраховував на широку та стійку підтримку України.

Виправдання Меркель

Як відомо, у червні минулого року під час першого спілкування з пресою після звільнення з посади канцлера Меркель розповіла, чому у 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті виступила проти прискореного вступу України до альянсу.

За її словами, Україна була тоді іншою країною, "сильно розділеною у сфері внутрішньої політики". Крім того, ексканцлер припустила, що на той час прискореному вступу почала б перешкоджати росія, і "це не пішло б на користь". Водночас тоді, як зауважила політик, "Україна була країною з великим впливом олігархів".

Шольцу теж дісталось

Агнес Штрак-Циммерман окремо розкритикувала позицію канцлера ФРН Олафа Шольца. За її словами, відсутність оперативного рішення про постачання Україні німецьких бойових танків Leopard за підсумками зустрічі міністрів оборони західних країн на американській базі Рамштайн у ФРН дуже підіграло путіну, який "може бути задоволений Берліном".

Той факт, що сторонам не вдалося дійти одностайного рішення щодо постачання бойових танків Києву, як наголосила Штрак-Циммерман, "не тільки сумний". "Історія дивиться на нас, і, на жаль, Німеччина щойно зазнала поразки", - наводить її слова телеканал N-TV.

"Президент росії володимир путін може бути задоволений через відсутність рішення (про постачання - ред.) танків", - сказала голова комітету Бундестагу.

Штрак-Циммерман в ефірі телеканалу ZDF назвала "катастрофою" позицію Шольца щодо постачання Києву німецьких танків, маючи на увазі відсутність швидкого рішення та затягування  позиції Німеччини. 

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Олаф Шольц під значним тиском суспільства все ж прийняв рішення передати Україні танки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.