У білорусі розпочались "спільні штабні тренування" з військами рф

Читать на русском

У вересні 2023 року на території рф відбудуться спільні навчання "Щит Союзу – 2023"

Читать на русском
У білорусі розпочались "спільні штабні тренування" з військами рф
Військові тренуються "забезпечувати військову безпеку Союзної держави"

У вересні 2023 року на території рф відбудуться спільні навчання "Щит Союзу – 2023"

У вівторок, 31 січня, у збройних силах республіки білорусь починається спільне з рф штабне тренування Об'єднаного командування регіонального угруповання військ (сил). Воно триватиме тиждень. Це дозволить "забезпечувати військову безпеку Союзної держави". 

Про це повідомило міноборони білорусі. Як зазначається, протягом тижня представники військових відомств двох держав відпрацюють питання спільного планування застосування військ на основі досвіду збройних конфліктів останніх років на тему: "Прийняття рішення щодо застосування регіонального угруповання військ (сил) в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави".

"Комплекс спільних заходів оперативної підготовки спрямований на підвищення сумісності органів військового управління двох держав і є черговим етапом підготовки до спільного оперативного навчання "Щит Союзу - 2023", яке пройде на території російської федерації у вересні 2023 року", - йдеться у повідомленні.

Варто додати, що раніше моніторингова група "Беларускі Гаюн" повідомляла, що спільні навчання збройних сил білорусі та рф продовжаться принаймні до кінця січня. Водночас на окремих полігонах навчання тривають безперервно з 29 квітня 2022 року. За даними Генерального штабу України, на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ситуація без суттєвих змін, наступальних угруповань противника немає. На полігонах республіки білорусь триває підготовка підрозділів противника. 

Що цьому передувало 

30 січня речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що росія перекинула на територію білорусі нові військові підрозділи, повернувши на територію рф ті війська, які вже пройшли спільні навчання з білоруськими збройними силами. Він наголосив, що ситуація по кордону з білоруссю залишається повністю контрольованою. За його словами, російські військові переважно знаходяться на полігонах, які надала в користування рф білорусь. Загалом там перебуває близько 9 тисяч військовослужбовців країни-агресорки.

Нагадаємо, Подоляк дав невтішний прогноз стосовно атак дронами та ракетами. Крім того, у Запорізькій області на міні підірвався автомобіль.

Також Інформатор писав, що танкісти з України прибули до Великої Британії для навчання на танках Challenger 2.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.