У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Раніше білоруського опозиціонера засудили до 8 років ув'язнення
У понеділок, 22 травня, у Білорусі помилували співзасновника та колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Для затримання опозиціонера у 2021 влада країни примусово посадила літак у Мінську, в якому знаходився Протасевич. Про це пише білоруське ЗМІ Белта.
"Буквально щойно я підписав усі відповідні документи про те, що я помилуваний. Це, звичайно, просто чудова новина", - сказав Роман Протасевич журналістам, пише Белта.
До слова, 3 травня Мінський обласний суд засудив опозиціонера до 8 років колонії. Його визнали винним нібито у публічних закликах до захоплення державної влади, актів тероризму, образи Лукашенка, поширення свідомо неправдивих відомостей про Білорусь та інші злочини.
Роман Протасевич - 28-річний відомий білоруський опозиціонер. З 2010-х років ходив на протести проти білоруської влади та режиму Олександра Лукашенка, декілька разів його затримували силовики, як учасника акцій чи адміністратора опозиційних сторінок в соцмережах. Протасевич бував у зоні бойових дій на Донбасі, а перед цим - на Майдані в Києві. У 2019 році Роман поїхав з Білорусі до Польщі після того, як почав помічати стеження за собою. Після початку активних протестів у Білорусі, Роман повідомив, що також вивіз до Польщі батьків, за якими також почалося стеження. 22 січня 2020 року, Протасевич попросив політичного притулку в Польщі, отримав статус політичного біженця та виконував функції головного редактора NEXTA Live.
23 травня 2021 року Роман Протасевич та його дівчина, росіянка Софія Сапега, летіли з Афін до Вільнюса. Коли судно Ryanair транзитом пролітало через повітряний простір Білорусі, білоруські диспетчерські служби повідомили, що їм надійшла загроза підірвати лайнер, і змусили його приземлитися у Мінську. В аеропорті Романа та Софію затримали та тримали у СІЗО.
Згодом Романа Протасевича перевели під домашній арешт після кількох телевізійних інтерв'ю, у яких він каявся у своїй опозиційній діяльності. Тоді білоруська опозиція та родичі Протасевича заявили, що ці заяви він зробив не добровільно.
Софію Сапегу суд у Гродно у травні 2022 року засудив до шести років позбавлення волі. А 3 травня Мінський обласний суд засудив Протасевича до восьми років позбавлення волі. Усього його звинувачували за 11 статтями УК Білорусі. Крім Романа Протасевича, тоді засудили також засновника Nexta Степана Путила і колишнього редактора Яна Рудика.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.