Туреччина допомагає росії з підсанкційним обладнанням

Читать на русском

Турки експортували до росії обладнання необхідне ворожим військам

Читать на русском
Туреччина допомагає росії з підсанкційним обладнанням
Архівне фото із відкритих джерел

Турки експортували до росії обладнання необхідне ворожим військам

Турецькі компанії впродовж 2022 року попри санкції, експортували до росії американське обладнання. Таким чином російські військові отримували необхідну амуніцію, електроніку, запчастини та інші предмети.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на дослідження торгових даних.

За інформацією видання, як мінімум 13 турецьких фірм забезпечували росію товарами на загальну суму в щонайменше 18,5 мільйонів доларів. Товари призначалися для 10 російських підсанкційних компаній, на які США наклали обмеження після вторгнення в Україну. В посилках відправляли електрогенератори, друковані плати. 

Ситуацією занепокоїлися в Штатах. Урядовці з Мінфіну вирішили відвідати Туреччину, ОАЕ та Оман, щоб закрити російські мережі військових закупівель. Вони попереджали країни про те, що соратників рф чекають штрафи та навіть тюремне ув'язнення за пособництво. 

Своєю чергою турецькі посадовці виправдовувалися, що санкцій дотримуються, однак лише тих, які запроваджені Радою Безпеки ООН, а не іншими країнами. Натомість Міністерство закордонних справ Туреччини заявляє, що не виправдовуватимуть підприємців, які допомагали рф ухилятися від закордонних обмежень. 

Санкції проти рф

На сьогодні російська федерація є найбільш підсанкційною країною світу. Рада ЄС ввела вже дев’ять пакетів економічних та індивідуальних санкцій проти терористичної країни. Який включає експортний контроль, відключено від SWIFT, заборону діяльності російських пропагандистських ЗМІ, персональні санкції та інше. Окремо, додаткові обмеження проти рф вводять й інші країни, що не входять до складу Ради. 

Нагадаємо, Євросоюз планує ухвалити новий пакет санкцій проти рф до кінця лютого.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber