Три причини того, що союзники підтримуватимуть Україну дедалі більше з кожним днем

Сила громадської думки та підтримки велика

Три причини того, що союзники підтримуватимуть Україну дедалі більше з кожним днем

Після того, як Україна звільнила від окупантів Київську, Чернігівську та Сумську області. Після того, як майже скінчилося звільнення Харківської області. Після підписання закону про ленд-ліз у США та схвалення Єврокомісією багатомільярдного плану відновлення України після перемоги, сумніватися у цій перемозі не варто. Як і у підтримці з боку союзників, які допоможуть Україні звільнити свою землю та відновити зруйновані міста.

Західні політики та бізнесмени допомагають Україні не з чистого гуманізму. Інформатор зібрав три головні блоки інтересів союзників у нашій перемозі. Зрозуміло, життя складніше та багатогранніше, ніж ця схема, але ми зупинимося на цих трьох китах, бо описати абсолютно всі фактори української перемоги та її підтримки у світі можна в рамках багатотомника, а не короткої статті.

Безпека

Вважаючи, що стиль гопника змусить цивілізований світ прогнутися під усі його хворі хотілки, путін перейшов межу. Він, вустами своїх штатних рупорів, роками лякав світ ядерною бомбою. В результаті на заході не усвідомили, що будь-які компроміси тільки збуджують апетит агресора, а поступки роблять його вимоги менш прийнятними.

 

І справа тут не лише в Україні. Польща, Латвія, Литва, Естонія серйозно побоюються, що можуть стати наступною жертвою армії рф. Ця загроза настільки сильна, що змусила Швецію та Фінляндію подати заявку до НАТО. При тому, що раніше ці сусідки росії нічого подібного не хотіли і вміло користувалися своїм нейтральним статусом.

18 травня під час дебатів у Сенаті США про виділення Україні 40 млрд доларів допомоги (проти проголосувало лише 11 республіканців) Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл сказав:

"І ми, і наші друзі та партнери у всьому вільному світі підтримуватимемо Україну доти, доки вони не здобудуть перемогу, як вони її визначають. Вихід цієї боротьби має серйозні наслідки для Заходу, і українці не повинні залишатися одні. Рішення Америки підтримати Україну не є легковажним актом благодійності. Воно служить нашій власній національній безпеці та стратегічним інтересам".

Заяви російських пропагандистів і дипломатів лише погіршують ставлення до рф як до небезпечного божевільного з ядерною бритвою, якого треба якнайшвидше ізолювати. Згадаймо хоча б гучний скандал в Ізраїлі після заяви головного російського дипломата Лаврова про те, що Гітлер був єврей. Після цього Ізраїль значно посилив допомогу Україні, зокрема й військову.

 

А після цього зразка творчості автора мема про "ядерний попіл", за чутками, у Великій Британії вирішили, що дуже рано відправили на пенсію Джеймса Бонда. За даними з тусовки, кінокомпанії посадили дослідників уважно слухати російських пропагандистів. Тому що такого роду водночас абсурдних та кошмарних ідей для всесвітнього зла авторам кіносценаріїв ніколи не вигадати.

Демократія

У країнах Заходу вона є. І західні політики регулярно змушені підтверджувати своє право на владу під час виборів. А сьогодні громадська думка на умовному Заході (до яких входять не лише Європа, США, Канада, Австралія, а й ціла низка країн Південно-Східної Азії) абсолютно впевнена в тому, що путінська росія – світове зло, з яким б'ються сили добра у формі ЗСУ.

Впевненість цю ми бачимо у найрізноманітніших проявах: від багатотисячних мітингів на підтримку України у різних країнах світу до публічних заяв та яскравих благодійних акцій зірок світової величини. Від величезної глядацької підтримки України на Євробаченні до визнання президента України Володимира Зеленського найвпливовішою людиною-2022 за версією журналу Time. У читацькому рейтингу він випередив навіть Ілона Маска.

Для більшості сучасних західних політиків навіть натяк на симпатію до росії і путіну дорівнює політичному самогубству. Саме старі зв'язки із путіним завадили Марі Ле Пен виграти вибори у Франції. Вони нещодавно підкосили рейтинг Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), членом якої є нинішній канцлер ФРН Олаф Шольц. Як стало відомо 16 травня, на виборах у Північному Рейні-Вестфалії перемогли християнські демократи. СДПН погіршила свої показники, набравши 26,7% голосів. Це історично найгірший показник соціал-демократів на виборах ландтагу у федеральній землі, що раніше була їх оплотом. Вибори земельного парламенту Північного Рейну-Вестфалії більшість німецьких експертів розцінюють як важливу перевірку політичних настроїв у країні.

Усі політики у демократичних країнах уважно стежать за своїми рейтингами і не готові робити нічого, що може призвести до його падіння.

Приблизно цей механізм діє і на комерційні організації, які масово припиняють роботу на російському ринку. І на різні громадські організації: від Федерації футболу до організаторів конкурсу "Міс Світу", які поспішають закрити свої двері перед учасниками з російськими паспортами. Сила громадської думки велика. І мало хто готовий нести репутаційні ризики, підтримуючи якісь стосунки з головною "імперією зла" сьогодення.

Лобізм

Довгі роки росія грала на економічних струнах у душі політиків та бізнесменів, розповідаючи, як вигідно з нею дружити та у всьому її підтримувати. Але шалена політика путіна змусила накласти на цю країну безпрецедентні санкції, тобто такі, що не накладалися на жодну іншу країну у світі. Звичайно, обрив економічних зв'язків болісний для обох сторін. Але, як виявилося, російський ринок у структурі глобальних компаній в основному становив мізерну частку. І заради власного доброго імені в очах споживачів, цією вигодою можна знехтувати.

При цьому війна в Україні, перемога у ній нашої країни та її подальше відновлення вже створюють нові ринки. Насамперед, це ринок озброєнь. Виробники зброї (а це дуже впливові лобісти) можуть лише вітати спочатку відправку в Україну старої зброї з європейських складів, бо її починають замінювати на нову, яку потрібно виробляти. Закон про ленд-ліз обіцяє багатомільярдні замовлення зброярам США та інших розвинутих країн.

Другий ешелон великих та ресурсних інтересантів у відновленні України — різного роду будівельники. Все зруйноване треба буде відновлювати. 18 травня Європейська комісія затвердила план відновлення України обсягом 9 мільярдів євро. Сам факт виділення таких грошей показує впевненість європейців у тому, що буде де й навіщо будувати. Напевно, такого роду транші надходитимуть і з інших частин світу. І потужні компанії, готові взятися за їхнє освоєння, тиснуть на політиків, щоб їхні потенційні будмайданчики скоріше звільнялися від окупантів та небезпеки ракетного обстрілу.

А для того, щоб усі плани світлого майбутнього України стали реальністю, героїчні бійці ЗСУ мають звільнити нашу землю від окупантів. Якщо ви хочете підтримати їх у цьому, тут Інформатор писав, як це зробити.

Ольга Палій

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube