“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Оборона противника на півдні є напрочуд стійкою
Українські військові продовжують контрнаступальні дії на півдні нашої країни. Однак операція йде дещо повільніше, аніж того очікувало суспільство.
Командувач Сил підтримки ЗСУ Дмитро Герега розказав, з якими складнощами доводиться стикатись воїнам. За його словами, росіянам вдалося побудувати дуже потужні лінії оборони. Військовослужбовець виділив три основні причини, через які контрнаступ відбувається настільки повільно та важко.
Для подолання мінних полів потрібна значна кількість інженерно-саперних підрозділів. Вони в ЗСУ є, однак у них не вистачає всієї необхідної техніки.
З початку червня поточного року наші захисники ведуть широкомасштабні контрнаступальні дії на півдні країни (в Херсонській та Запорізькій області). Цей процес відбувається послідовно та поступово і не має ефекту "бліцкригу", як це було, наприклад, при звільненні Харківщини у вересні минулого року. Як відмічають майже всі експерти, головна причина цьому - потужні лінії укріплень ворожих військ.
Агресор замінував майже всю територію, яку тільки зміг. Секретар РНБО Данілов нещодавно казав, що на кожен метр землі наші бійці знешкоджують до 5 мін, причому багато з них розміновуються вручну - і все це під постійним артилерійським вогнем противника.
Наразі в ЗСУ сформовано п'ять інженерно-саперних батальйонів. Частина їхнього складу – 200 осіб – пройшла підготовку за кордоном. Упродовж липня-серпня ще близько 150 військових пройдуть підготовку на базах наших західних партнерів. Україна отримала від Заходу до 100 одиниць спецтехніки для створення проходів через російські загородження (інженерні танки, установки та заряди розмінування, танкові мостові укладачі, тощо). Екіпажі для цієї техники також готуються за кордоном.
Раніше в ISW розповідали про три умови для успіху українського контрнаступу. Ми також інформували про несподіваний фактор, який сповільнює просування ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.