“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Відсоток "тіні" залишився незмінним
Рівень тіньової економіки за першу половину 2021 року становив 31% ВВП. Показник залишився незмінним, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Міністерства економіки.
"За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у січні-червні 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року не змінився і становив 31% від обсягу офіційного ВВП", – йдеться у звіті "Тіньова економіка. Загальні тенденції" за листопад 2021 року.
Водночас два з чотирьох методів оцінки рівня "тіні" зафіксували збільшення рівня тіньової економіки: електричний метод - на 2 п.п., до 28% ВВП, монетарний - на 2 п.п., до 33% ВВП.
Збільшення рівня "тіні" за електричним методом зберігалося на рівні підвищеного попиту на енергетичні ресурси в умовах нарощування активності, насамперед металургійними підприємствами та машинобудівними.
При цьому метод "витрати населення – роздрібний товарообіг та послуги" продемонстрував зниження "тіні" на 2 п.п., до 23%, а метод збитковості підприємств – на 10 п.п., до 22% ВВП, що зумовлено об'єктивними причинами.
У Міністерстві зазначили, що головною причиною збереження високого рівня тіньової економіки є природне бажання бізнесу не втратити активи в умовах коронакризи з її неординарними проявами, що не прогнозуються в часі.
Нагадаємо, раніше МВФ знизив прогноз зростання ВВП України на 0,5% у 2021 році.
Також ми писали, що Шмигаль засумнівався у своїх прогнозах щодо зростання ВВП України у 2021 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.