У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Євросоюз затвердив рішення про обмеження ціни на російську нафту
Зеленський прокоментував рішення ЄС щодо обмеження цін на нафту рф. Глава держави вважає, що межа цілком комфортна для країни-терориста і таке рішення потягне за собою жахливі наслідки для багатьох країн.
Про це Володимир Зеленський заявив під час звернення. Зокрема, він зазначив, що встановлення такої експортної ціни для російської нафти - це не серйозне рішення. Бо така межа - комфортна для країни-терориста.
" росія вже завдала колосальних збитків усім країнам світу свідомою дестабілізацією енергоринку. А світ ніяк не може наважитися на її справжнє енергетичне роззброєння. Це слабка позиція. Логіка очевидна: якщо обмеження ціни на російську нафту – 60 доларів замість, наприклад, 30, про які говорили, зокрема, Польща та країни Балтії, то російський бюджет отримає на рік близько 100 мільярдів доларів"
За його словами, ці гроші підуть не тільки на війну проти України, а на подальше спонсорування рф інших терористичних режимів та організацій.
У суботу, 3 грудня, Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти та оливи, що походять з росії або експортуються з неї, на рівні 60 доларів за барель.
Зазначається, що рівень граничної ціни був встановлений у тісній співпраці з Коаліцією з обмеження цін на нафту і почне застосовуватися з понеділка, 5 грудня 2022 року.
Як повідомляється, сьогоднішнє рішення встановлює рівень, на якому застосовується виняток, та запроваджує перехідний період тривалістю 45 днів для суден, що перевозять сиру нафту російського походження, придбану та завантажену на судно до 5 грудня 2022 року та вивантажену в кінцевому порту призначення до 19 січня 2023 року.
Оскільки гранична ціна може періодично переглядатися з метою адаптації до ринкової ситуації, сьогоднішнє рішення також встановлює перехідний період у 90 днів після кожної зміни граничної ціни, щоб забезпечити послідовне застосування граничної ціни всіма операторами.
Функціонування механізму граничної ціни буде переглядатися кожні два місяці з метою реагування на розвиток ситуації на ринку, і буде встановлюватися на рівні, щонайменше, на 5% нижче середньоринкової ціни на російську нафту і нафтопродукти, розрахованої на основі даних Міжнародного Енергетичного Агентства.
Рада ЄС також запровадила «надзвичайне застереження», яке дозволяє транспортування нафти за ціною, що перевищує верхню межу, коли це необхідно для термінового запобігання або пом'якшення наслідків події, яка може мати серйозний і значний вплив на здоров'я і безпеку людей або навколишнє середовище, або як відповідь на стихійні лиха. Відповідні правові акти будуть найближчим часом опубліковані в Офіційному журналі.
Також Інформатор писав, чи варто боятися нової паливної кризи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.