Рішення президента США покладе край ізоляції країни від міжнародної фінансової системи, створить умови для глобальної торгівлі та стимулює інвестиції з боку інших держав
Президент США Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії. Це покладе край ізоляції країни. Рішення стало результатом домовленостей, досягнутих під час травневої зустрічі Трампа з новим президентом Сирії Ахмадом аль-Шараа, який очолював повалення режиму Асада..
Про це йдеться в указі Трампа, який передбачає зняття багаторічної економічної блокади. Санкції припинили діяти з 1 липня 2025 року.
"Указ скасовує санкції проти Сирії, зберігаючи санкції проти Башара Асада, його соратників, порушників прав людини, наркоторговців, осіб, пов'язаних з хімічною зброєю, ІДІЛ та її філіалів, а також іранських маріонеток", - йдеться у повідомленні.
Зняття багаторічної економічної блокади, за словами заступника міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Бреда Сміта, має "покласти край ізоляції країни від міжнародної фінансової системи, створити умови для глобальної торгівлі та стимулювати інвестиції з боку сусідніх країн та США". Крім економічних санкцій, скасовано й надзвичайний стан, запроваджений указом колишнього президента Джорджа Буша після окупації Сирією Лівану та її прагнення до розробки зброї масового знищення та ракетних програм.
"Послаблення санкцій є вотумом довіри лідеру Сирії Ахмеду аль-Шараа, чий ісламістський рух очолив наступ повстанців минулого року, який повалив диктатора Башара аль-Асада і поклав край більш ніж 50-річному династичному правлінню його сім'ї в арабській державі", - пише видання Financial Times.
Указ Трампа також переглядає визначення Сирії як держави-спонсора тероризму, додають журналісти. Послаблення санкцій також відповідає ширшим цілям адміністрації Трампа на Близькому Сході. Американські чиновники сподіваються, що Сирія з часом зможе приєднатися до Угод Авраама з Ізраїлем, додає видання. Своєю чергою уряд Сирії сподівається, що послаблення санкцій буде сприяти відновленню країни за рахунок припливу іноземних інвестицій і торгівлі.
Наприкінці 2024 року внаслідок повстання в Сирії було повалено режим диктатора Башара Асада. повідомлялося, що він втік до Росії.
У травні The Times повідомляло, що Сирія запропонувала Трампу надання доступу американським компаніям до сирійських мінеральних ресурсів, за зразком угоди, яка була раніше реалізована в Україні. У США зважували подальші кроки, особливо з урахуванням участі аль-Шараа в угрупованнях, які Вашингтон класифікував як терористичні.
28 травня Рада Європейського Союзу ухвалила правові акти, що скасовують усі економічні обмежувальні заходи проти Сирії, за винятком тих, які залишаються чинними з міркувань безпеки.