"Трамп - найбільша загроза для світу в 2024 році", - The Economist вийшов з промовистою обкладинкою і негарним передбаченням на наступний рік

Читать на русском

Перемога Трампа на виборах президента США означала б вигідний росії кінець війни в Україні, руйнування НАТО та здачу Тайваню Китаю

Читать на русском
Тінь Дональда Трампа на Землі
Другий термін Трампа може призвести до непоправних змін

Перемога Трампа на виборах президента США означала б вигідний росії кінець війни в Україні, руйнування НАТО та здачу Тайваню Китаю

Британське видання The Economist назвало експрезидента США найбільшою загрозою на наступний рік. Журналісти присвятили Трампу матеріал під промовистою назвою: "Дональд Трамп становить найбільшу небезпеку для світу в 2024 році". Обкладинка також вийшла символічною - тінь Трампа загрозливо нависає над планетою.

The Economist опублікував прогноз на 2024 рік, який починається зі слів "над світом нависла тінь". Видання зауважує, що за весь час жодна людина не затьмарювала аналіз The Economist так сильно, як Трамп затьмарює 2024 рік. Ймовірну перемогу Трампа на виборах у США журнал порівнює з підкиданням монети. Також автори вважають, що перемога Трампа на виборах означала б вигідний росії кінець війни в Україні, руйнування НАТО та здачу Тайваня Китаю.

Журнал нагадує, що експрезидент зараз випереджає Джо Байдена в штатах за даними кількох опитувань. Кримінальне переслідування Трампа "тільки посилили його позиції". Також демократи зіткнулися з тим, що у них тане підтримка з боку чорношкірих та латиноамериканських виборців. Якщо Трамп повернеться в президентське крісло на другому терміні, "він буде вільний у своєму прагненні до відплати, економічного протекціонізму та театрально-екстравагантних угод", зазначають американські журналісти. 

The Economist називає і певні переваги, які може дати другий термін Трампа. Його байдужість до прав людини може зробити уряд Саудівської Аравії більш поступливим після закінчення війни в Газі та зміцнити відносини з урядом Нарендри Моді в Індії, йдеться у статті.

Але другий термін буде іншим, тому що світ змінився. Зокрема, прагнення Трампа до угод і його уявлення про інтереси Америки не обмежені реальністю і не спираються на цінності. Трамп вважає, що для Америки витрачати кров і ресурси в Європі – це погана угода. Тому він погрожує закінчити війну в Україні за один день і зруйнувати НАТО, можливо, відмовившись від зобов'язання Америки розглядати напад на одну країну як напад на всі.

На Близькому Сході Трамп, найімовірніше, беззастережно підтримуватиме Ізраїль. В Азії він може бути готовий піти на угоду з головою КНР Сі Цзіньпіном, щоб відмовитися від Тайваню, оскільки не розуміє, навіщо Америці вступати у війну з ядерною наддержавою заради крихітного острова.

Але знаючи, що Америка залишить Європу, у путіна буде стимул продовжувати війну проти України та прибирати до рук колишні радянські країни, такі як Молдова або країни Балтії. Без американського тиску Ізраїль навряд чи зможе домогтися внутрішнього консенсусу щодо мирних переговорів із палестинцями. Розраховуючи, що Трамп не підтримає своїх союзників, Японія і Південна Корея можуть отримати ядерну зброю.

Стверджуючи, що Америка не несе жодної глобальної відповідальності за боротьбу зі зміною клімату, Трамп тим самим зводить нанівець зусилля з його уповільнення. До того ж, його оточують "яструби" з Китаю, які вважають, що конфронтація – це єдиний спосіб зберегти американське панування. Опинившись між президентом, який укладає угоди, і його паліями війни, Китай може легко прорахуватися в питанні про Тайвань, що призведе до катастрофічних наслідків.

Чи є конкуренти у Трампа

Праймеріз Республіканської партії розпочнуться за лічені тижні, а у фаворита перегонів з'являється конкурент, який має шанс перемогти. Це кандидатка з проукраїнською позицією Ніккі Гейлі, яка вирвалася вперед після серії блискучих виступів на дебатах і вирізняється на загальному тлі кандидатів від партії. Щоб реалізувати свої шанси Гейлі має здобути симпатії виборців, які не хочуть більше бачити Трампа на чолі держави й, для початку, продемонструвати гарні результати на праймеріз у принаймні трьох штатах. 

Наразі останні опитування показують, що рейтинг проукраїнської кандидатки більший, ніж у губернатора Флориди Рона Десантіса, якого називають "молодшою версією Трампа". Гейлі достатньо популярна серед американців. Вона була губернатором штату Південна Кароліна з 2011 по 2017 роки. А з 2017 по 2018 рік обіймала посаду постійного представника США при ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.