Трамп готовий завершити війну з Іраном без відкриття Ормузької протоки - WSJ

В адміністрації президента США вважають, що розблокування водного шляху силою призведе до продовження військової операції

Трамп
Трамп готовий закінчити війну проти Ірану навіть без відкриття Ормузької протоки. Фото: Getty Images

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість завершення війни з Іраном без відкриття Ормузької протоки. У його команді вважають, що спроба розблокування цього маршруту може затягнути кампанію. Поточна стратегія передбачає досягнення ключових військових цілей у визначені строки. Йдеться про ослаблення іранського флоту та ракетного потенціалу. 

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на представників адміністрації США. За даними джерел, Трамп заявив помічникам, що готовий завершити військову операцію навіть у разі, якщо протока залишиться закритою. У такому випадку контроль Ірану над цим водним шляхом збережеться, а питання його розблокування можуть відкласти.  

У Трампа вважають, що операція з відкриття протоки може вийти за межі запланованих термінів, тому зосереджуються на досягненні основних цілей: послабленні військово-морських сил Ірану, зниженні його ракетних запасів і згортанні бойових дій. Одночасно США планують чинити дипломатичний тиск на Тегеран для відновлення торговельного судноплавства.

Якщо цього не вдасться досягти, американська сторона розраховує залучити союзників у Європі та країнах Перської затоки до відновлення роботи протоки. Також джерела розповіли, що американський президент не виключає військових варіантів. 

Ормузька протока є одним із ключових маршрутів для світових поставок нафти. Її блокування або контроль з боку Ірану впливає на глобальні ринки та безпекову ситуацію в регіоні. WSJ зазначає, що завершення війни без відкриття Ормузької протоки може означати збереження контролю Тегерана над нею та відкладення складної операції з її розблокування на майбутнє.

У Білому домі підтвердили, що строки операції залишаються без змін. Речниця Керолайн Левітт під час брифінгу повідомила, що США дотримуються встановлених раніше дат.

"Що стосується термінів, президент як верховний головнокомандувач і Пентагон завжди називали приблизний термін 4-6 тижнів... зараз у нас 30-й день. Тож порахуйте самі, скільки часу ще потрібно Пентагону, щоб повністю досягти цілей операції "Епічна лють", - заявила вона.

Левітт
Керолайн Левітт заявила, що США дотримуються термінів своєї операції проти Ірану. Фото: скриншот

 Нафтовий контроль та острів Харг

Президент США Дональд Трамп заявив про бажання взяти під контроль нафтові ресурси Ірану та не виключив захоплення острова Харг. За його словами, це один із можливих сценаріїв дій США. Водночас він наголосив, що переговори з Тегераном через посередників тривають. 

За даними ЗМІ, країни Перської затоки дедалі більше сумніваються у надійності США як партнера з безпеки. На тлі бойових дій проти Ірану та подій навколо Ормузької протоки держави регіону висловлюють сумніви щодо надійності гарантій безпеки Вашингтона. В регіоні побоюються можливих домовленостей між Вашингтоном та Тегераном, які не обмежать виробництво балістичних ракет або підтримки войовничих груп-проксі. У такому разі країни Перської затоки можуть залишитися сам на сам із посиленим Іраном, який зберігатиме вплив на Ормузьку протоку.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити