Топ-10 найяскравіших моментів у кар'єрі Андрія Пятова, легендарного воротаря Шахтаря та збірної України

П'ятов зіграв чимало чудових матчів - і ми згадуємо найкращі з них

Фінал Кубка УЄФА – і не тільки

Андрій Пятов зараз думає про пропозицію Шахтаря стати тренером воротарів – тому, що його кар'єра голкіпера добігла кінця. Упродовж 16 років він був воротарем Шахтаря, 15 – грав за збірну.

Інформатор підготував топ-10 найяскравіших матчів у кар'єрі Андрія.

Динамо – Ворскла. Чемпіонат України, сезон-2006/07

Шовковський проти Пятова – дуель, яка ще не стала класикою. Пятов відбив пенальті від Родріго, чудовим матчем допоміг полтавцям здобути нічию 1:1 – і загалом дав зрозуміти, що у Ворсклі виріс великий воротар.

Пятов викликався до збірної вже з Ворскли (Фото: zbirma.com)

Металіст – Шахтар. Чемпіонат України, сезон-2007/08

А це вже один із перших матчів Пятова в Шахтарі. “Гірники” повели у рахунку, але наприкінці першого тайму Металіст заробив пенальті. Пятов  витягнув удар місцевої легенди Рикуна і допоміг команді здобути перемогу.

Вердер – Шахтар. Кубок УЄФА, сезон-2008/09

Напевно, найважливіший матч у кар'єрі Андрія. 120 хвилин проти праймового Вердера Пятов відіграв із повною віддачею та допоміг Шахтарю виграти єврокубок, який досі залишається єдиним у трофейному музеї клубу.

Барселона – Шахтар. Суперкубок УЄФА-2009

Нові 120 хвилин проти команди, яка перебуває на піку свого розвитку – тільки тепер це претендент ще й на найсильнішу команду в історії футболу. Пятов стримував її 90 хвилин і пропустив лише в овертаймі.

Шахтар – Рома. Ліга чемпіонів-2010/11

Найкраще досягнення “гірників” у головному єврокубковому турнірі. Шахтар за рахунком впорався дуже впевнено – 3:2 в Італії, 3:0 вдома – але в Донецьку за мінімальної переваги господарів Рома заробила пенальті. Відмінним сейвом Пятов дозволив не пустити матч у незручне русло.

Франція – Україна. Матч плей-офф за право брати участь на ЧС-2014

Хоч Україна програла 0:3, але Пятов був єдиним, хто зберігав Шахтар у грі до самого кінця. Дешам після 0:2 в Україні перебудував склад та стиль гри команди, наша збірна виявилася до цього відверто не готовою – і лише героїчні дії воротаря до останнього дарували шанс.

Шахтар – Порту. Ліга чемпіонів, сезон-2014/15

Ще один відбитий пенальті. Цього разу Пятов зняв скальп із Ясіна Браїмі та дозволив команді здобути нічию 2:2.

Дніпро – Шахтар. Кубок України, сезон-2014/15

Один із найдраматичніших матчів у добірці. Шахтар виграв 1:0, вийшов у фінал Кубка України, але суперник не забив пенальті. Пятов відбив пенальті Селезньова – не інакше, як допомогли роки спільних тренувань.

Шахтар – Шальке. Ліга Європи, сезон-2015/16

Юнес Бельханда пішов з Динамо до Шальке, але й там не забув, як максимально проявляти себе з Шахтарем. Пятов урятував від, здавалося б, вірного гола.

Аталанта – Шахтар. Ліга чемпіонів, сезон-2019/20

Шахтар переміг попри все. Незважаючи на величезну ігрову перевагу Аталанти, вона не досягла у другій грі на рівні ЛЧ навіть нічиєї. Дуже допоміг у цьому воротар, який відбив пенальті на початку гри.

Пятов вже офіційно оголосив про завершення кар'єри та навіть отримав тренерську ліцензію. Шахтар, тим часом, поміняв тренера.