Топ-10 місць, де відпочити у Львівській області

Гори, замки, мінеральні води і не тільки у Львівській області на Західній Україні

Топ-10 місць, де відпочити у Львівській області

Львів - найбільш туристичне місто України. Площа Ринок, вулички старого міста, гора Високий замок приваблюють відвідувачів з усіх куточків України та інших країн. Але цікавих місць досить і за межами міста.

Інформатор зібрав топ незвичайних місць, які можна відвідати у Львівській області.

Гора Парашка

Свою назву гора отримала на честь доньки князя Святослава, яку, за легендою, вбили на її вершині. Парашка знаходиться в Національному парку «Сколівські Бескиди» та є там найвищою горою. Незважаючи на це, підйом на неї вважається одним з найлегших маршрутів для гірських походів, тому вона підійде для новачків у цій справі.

Підкорювати Парашку можна з містечка Сколе і села Корчин.

Трускавець

Свій відпочинок можна провести в одному з найвідоміших курортів Львівської області. У минулому це було місце відпочинку всесоюзного значення.

Тут екологічно чиста зона, оточена з усіх боків лісами. Також тут на курорті успішно лікують багато захворювань - такі, як урологічні, серцево-судинні та гастроентерологічні. Роблять це за допомогою цілющих мінеральних вод, які там видобувають, та мінеральних купалень.

Кам'янецький водоспад

Цей водоспад розташований в Національному парку Дубина Сколівського району. Його висота становить 7 метрів, а ширина 4 метри. Він створює каскад в кілька потоків. Навколо - долина із зруйнованих каменів, що впали з гір.

Крім того, біля водоспаду розташоване Журавлине озеро, яке також називають Мертвим. Воно насичується сірководнем, і тому має специфічний запах. У ньому немає риби, а навколо болотиста місцевість, через що місце здається страшним.

Підгорецький замок

Ми пропонуємо відвідати ренесансний палац що зберігся на сході Львівської області в селі Підгірці. Його побудували у 1635-40 роках. Будівля квадратної форми. Його оточує лінія оборонних укріплень разом з глибоким ровом і земляними валами.

Раніше замок належав родині Підгорецьких, а після його купив польський міністр Станіслав Конецпольський. Садиба відома своїми привидами: тут, за переказами, старий ревнивий чоловік замурував свою молоду наречену. Після цього жителям замку став з'являтися привид нареченої, про це навіть знімали епізод в передачі «Битва екстрасенсів».

У 1956 в замку була велика пожежа, яка знищила більшу частину будівлі. Зараз він функціонує як музей.

Палац архієпископів

Ще один замок знаходиться в селі Оброшино. Він вважається видатним зразком Галицького маєтку. Палац отримав свою назву через те, що тут любили відпочивати церковні служителі.

Будівлю звели у 1730 році. До сьогоднішнього дня його фасадна частина з боку парку зберегла своє барокове виконання. Авторство проекту маєтку належить архітектору Юзефу Фонтана. Він зміг об'єднати в інтер'єрі садиби польські традиції та багатство магнатів тих часів з французьким мінімалізмом.

Зоопарк Лімпопо

Це перший і єдиний зоопарк у Львівській області. Приватний зоопарк розташований в Меденичах, далеко від міста. Він займає територію у 3 гектари, на якій проживають близько 300 видів тварин. Тут можна зустріти лемурів, пантер, левів і іншу екзотику.

Додатково в зоопарку можна замовити екскурсію, а також покататися на деяких тваринах.

Шевченківський гай

Цікавим для відвідування може бути цей музей народної архітектури та побуту. Його відкрили у 1971 році. Парк поділений на зони, кожна з яких відповідає певній етнографічній культурі: гуцульської, буковинської, подільської, волинсько-подільської, лемківської або бойківської. На території парку є 120 пам'яток архітектури та понад 20 тисяч примірників предметів культури та побуту.

Гора-фортеця Тустань

Пам'ятник архітектури можна знайти в селі Урич. Здалеку ця гора нагадує гору з фільму «Володар кілець». Історія Тустані розпочалася ще у XII столітті. Спочатку вона виконувала функції фортеці - будівельники кріпили споруди до скелі.

Тустань була оборонним і адміністративним центром, а після митним пунктом з Дрогобича на Закарпаття та у Західну Європу.

Місто Золочів

Місто заснували в середині XV століття. Довгий час воно належало Королівству Польському, і тому нагадує польське місто. За кількістю цікавих місць для відвідування Золочів не поступається Львову.

Тут можна подивитися на побудований у 1569 році Василіанський монастир і костел Успіння Пресвятої Богородиці.

Старий Самбір

Це місто заселяли ще за часів Київської Русі, про що свідчить знайдений там давньоруський могильник. Населений пункт Самбір виник в період Давньоруської держави (1071 г.) і входив до складу Галицького, а після - Галицько-Волинського князівства.

У Старому Самборі знаходилася резиденція галицького князя, а згодом короля Русі Лева Даниловича Галицького. Його поховали у 1301 році в Спаському монастирі недалеко від міста.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube