Тисячі підприємців просять Зеленського звільнити Гетьманцева, щоб урятувати економіку України

Сплата податків у нашій країні вимагає у 1,5 рази більше часу, ніж у середньому у світі

Тисячі підприємців просять Зеленського звільнити Гетьманцева, щоб урятувати економіку України

16 травня низка впливових бізнес-спільнот України опублікувала відкритий лист до президента Володимира Зеленського з проханням змістити Данила Гетьманцева з посади Секретаря Національної Ради Відновлення та голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та призначити на ці посади людей, які розуміють, що безпека держави – це ефективна економіка. Лист підписали понад 7 тисяч людей. І ця кількість збільшується. Данило Гетьманцев висловив своє ставлення до цієї ініціативи.

Інформатор пропонує розібратися, що відбувається.

Чому Гетьманцева хочуть відправити у відставку?

Автори листа звертають увагу президента на те, що Україна посідає 130-те місце в рейтингу економічної свободи, що є ілюстрацією непривабливості країни для ведення бізнесу. Сплата податків в Україні потребує у 1,5 рази більше часу, ніж у середньому у світі. Процвітає контрабанда, яка неможлива без кришування, а впровадження цифрової митниці дивним чином провалюється.

Вони заявляють, що спроби збільшити податки (про це Міністр фінансів Сергій Марченко говорив у інтерв'ю The Economist (опублікованому 14 травня) або збільшувати частку держави в економіці – це фатальна помилка! На думку підписантів, системне (а не тимчасове) зниження податків, дерегуляція, швидка приватизація (крім стратегічних підприємств) зменшення державного апарату прискорить економічне зростання. Отже, сумарно держава отримуватиме більше податків і бюджет буде достатнім для збільшення соціальних стандартів та спроможності держави турбуватися про громадян.

Втіленням регресивного, популістського соціалістичного підходу є голова Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Він є послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи, що робить нашу діяльність неможливою.

Наукові праці та професійна діяльність пана Гетьманцева переконливо свідчать, що він є активним прихильником марксистських, соціалістичних ідей та радянського способу життя, противником ринкової економіки та пов'язаних із нею прав і свобод, що йде у розріз інтересам країни. Дії пана Гетьманцева на посаді голови Комітету завдають нищівної шкоди як економіці України, так і її репутації.

Нещодавні заяви пана Гетьманцева про підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовилися від інвестиційних проектів в Україні та переносять їх до європейських країн.

Ключова роль Д.О. Гетьманцева на посаді Секретаря Національної ради Відновлення у визначенні економічної політики, зокрема політики повоєнного відновлення України, буде значним стримуючим фактором як з погляду взаємодії держави з українським малим та середнім бізнесом (на який припадає значна частка зусиль та інвестицій у відновленні України), так і у відносинах з міжнародними партнерами”, — йдеться у листі.

Ініціаторами виступили такі впливові бізнес-асоціації як:

CEO Club Ukraine, Союз українських підприємців - СУП, Бізнес-спільнота Board, Odessa Business Club, West Ukrainian Business Club, Inspira, Бізнес-асоціація «Український клуб нерухомості», Business Woman Club і споживачів ринку полімерної індустрії» CFO Club Ukraine.

Менш ніж за добу листа підписали понад 7 тис. осіб: у списку співвласники великих бізнесів та стартапів, ФОП та бухгалтера, директори підприємств та фермери. Люди, які знають про бізнес не з книжок. Якщо ви хочете, щоб ваш підпис з'явився на цьому документі, ви можете скористатися ось цією формою.

Що відповів Данило Гетьманцев

У день виходу листа, 16 березня, в 20-46 Данило Гетьманцев написав у своєму Telegram-каналі:

"З цікавістю ознайомився зі зверненням деяких представників бізнесу з приводу власної відставки. Я вважаю, що зазначене звернення навіть у стані війни є проявом демократії. Тією демократією, яка поряд з ринковими відносинами становить основу розвитку будь-якого здорового сучасного суспільства, за це ми і воюємо з ворогом, який сповідує інші підходи та принципи

Не поділяючи оцінок та звинувачень, готовий віддати життя за право співгромадян їх висловлювати. У той же час, я переконаний, що будь-яка громадська дискусія має відбуватися не навколо фігур, а навколо ідей. Особисто я послідовний прихильник дерегуляції у сфері бізнесу, на що спрямовані і мої законопроекти, і рішення, які я підтримую.

Але політика держави у сфері публічних фінансів — це компроміс між різними, іноді суперечливими інтересами різних груп суспільства. Компроміс іноді болісний і завжди тяжкий. Але компроміс, якого необхідно добиватися без взаємних звинувачень, скандалів та переходів на особи.

Принаймні мені приємно, що за майже три роки навіть найбільші опоненти не можуть звинуватити мене у корупційних діях. Напевно, вперше таке неможливе на моїй посаді.

Зі свого боку завжди готовий до діалогу. Тому запрошую підписантів звернення до зустрічі у Комітеті. Гарантую, що у них буде можливість донести особисто як свої зауваження, звинувачення, бачення та ідеї. Не здивуюсь якщо виявиться, що в останньому в нас набагато більше спільного, ніж здається. Мої контакти у більшості є. Що теж напевно доводить відкритість та готовність до діалогу)”.

Інформатор буде з цікавістю спостерігати за розвитком подій та повідомляти вам про всі новини.

Ольга Палій

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube