Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було

Читать на русском

Кількість учасників здивувала навіть організаторів

Читать на русском
Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було

Кількість учасників здивувала навіть організаторів

У центрі Києва провели багатотисячну ходу, щоб привернути увагу чиновників до численних проблем міста.

Про це повідомляє Інформатор з місця подій. 

Перший “Марш за Київ” рушив о 15:00 від будівлі Верховної Ради України до КМДА з зупинкою біля Офісу Президента. Участь в акції за підрахунками організаторів взяли понад 10 тисяч людей, члени громадських організацій, активісти, студенти та звичайні кияни. 

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 1

“Марш за Київ” організували понад 40 місцевих громадських організацій та ініціативних груп. Вони висунули перед місцевими чиновниками 5 основних вимог:

  • Зупинити забудовне насильство над містом;
  • розробити повністю новий генплан і відмовитись від генплану забудовників 2025;
  • провести реформу транспорту і мобільності;
  • повернути самоврядування та районні ради в зменшених районах;
  • забезпечити чисте повітря та воду.

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 2

Кількість учасників ходи здивувала навіть організаторів. Натовп був рябий від кількості різнокаліберних плакатів та транспарантів.  Основне гасло дійства: “Київ для людей!”.

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 3

Добромисл Гордійчук, активіст гурту “Екопарк Вирлиця”: 

“Ми захищаємо озеро Вирлиця в Даницькому районі від забудови. Я тут також як звичайний киянин. Мені болить, що в Києві знищують всі зелені зони, перлини київської архітектури доводяться до прикрого стану і знищуються, а на їх місці будують бетонні коробки. Мене це взагалі не влаштовує. Я тут, щоб показати, що я не просто існую, я мешканець гордої та древньої країни. Я хочу, щоб моє місто було прикладом доброустрою, а не приводом соромитись”. 

Колони почали формувати на площі Конституції перед Верховною радою о 14:00, але маршем колона рушила лише за годину. Загалом на акції створили 15 колон, кожна група несла транспарант зі своїм посилом. Таким чином активісти, хотіли наочно продемонструвати 15 нагальних проблемних точок інфраструктури у Києві.
Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 4 

Альона, небайдужа киянка:

“Мене турбує низка проблем, що є в Києві. В першу чергу, це транспортне питання, пересуватись в громадському транспорті некомфортно, хоча я думаю, що у мегаполісі автомобіль не має бути основним засобом пересування. Також потрібні умови, щоб на велосипеді можна було вільно пересуватись містом.Так само тривожна ситуація з неконтрольованою забудовою, як на мене, громада має впливати на процес розбудови міста. В нас просто не дотримуються норм будівництва”.

Перед тим, як рушити, Колона архітекторів Маршу залишила біля парламенту інсталяцію на тему, як виглядатиме Київ після прийняття законопроєкту  №5656.

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 5

“Архітектурна спільнота вимагає:

  • припинити втручання в авторські права архітекторів;
  • заборонити вносити зміни в проєкт та збудований об’єкт без автора;
  • прибрати норму, що архітектурні об’єкти можуть створюватися без архітектора взагалі; 
  • повернути видалені положення в закон про архітектурну діяльність;
  • надати право саморегульованій організації як надавати, так і позбавляти сертифікатів архітекторів.

Архітектори працюють над створенням комфортного та естетичного середовища для громади. Вони стоять на захисті прав громади на комфортні та красиві міста”, — саме ці вимоги архітекторів символізує примотана багатоповерхівка до дзвіниці Софіївського собору. 

Друга точка на маршруті ходи — Офіс президента. Тут активісти провели перформанс, вони демонстративно відкинули “довгі руки”, що тягнуться від ОП до Києва.

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 6

Марш завершився під будівлею КМДА. Тут виступила частина організаторів акції. Символізм Маршу і тут дав про себе знати: на знак того, що столиці необхідні комфортні вільнодоступні вбиральні, організатори домовились з місцевими чиновниками про вільне відвідування вбиралень на першому поверсі КМДА для учасників ходи. 

Тисячі людей вийшли на "Марш за Київ". Як це було 7

Акція завершилась рейвом на Хрещатику. 

Нагадуємо раніше Інформатор писав що, у Києві будівельною технікою знищили будинок Барбана кінця XIX століття. Сьогодні активісти підкреслили, що забудовник знищив лише частину садиби, за решту боротьба триває.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.