Тепер занадто пізно: Україна через союзників втратила шанс знищити десятки Су-34 на території РФ

Якщо Білий дім коли-небудь дасть дозвіл на удари ракетами ATACMS по російських базах, то може бути вже занадто пізно - найцінніші цілі можуть опинитися далеко

Су-34
У ЗСУ була можливість знищити десятки Су-34

Українські військові втратили шанс знищити десятки російських винищувачів-бомбардувальників Су-34. Все через заборону США бити далекобійною зброєю по території Росії. Поки тривали перемовини, РФ перебазувала свої військові літаки на менш уразливі бази.

Про це пише Forbes. Видання зазначає, що протягом кількох місяців українські чиновники вимагали від своїх іноземних союзників дозволу використовувати найкращу надану зброю, зокрема, потужні балістичні ракети, щоб уразити російські військові літаки, які стояли просто неба на аеродромах усередині Росії.

Відчуваючи нетерпіння, українські війська посилили свої атаки на найбільш вразливі російські аеродроми, зброєю українського виробництва. 3 серпня українські безпілотники атакували авіабазу Морозовськ на півдні Росії за понад 320 км від лінії фронту на сході України. За даними Головного управління розвідки України, в результаті був знищений винищувач-бомбардувальник Су-34, пошкоджені ще два Су-34 та спалений склад боєприпасів.

"Це не перша атака на Морозовськ, але одна з найруйнівніших. Однак це гірка перемога українців. Здійснювати подібні рейди стає все важче, оскільки росіяни передислокують свої військові літаки на менш вразливі бази", - пише Foebes.

У ЗСУ була можливість знищити ще десятки Су-34. Але через заборони союзників завдати удару не вдалося.

"Можливість завдати серйозного удару по інфраструктурі КАБ трапилася цього літа, коли 47-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк ВПС Росії припаркував десятки Су-34 із приблизно 100 наявних на озброєнні на відкритій авіабазі Воронеж-Мальшево на півдні Росії за 100 миль (160 км - ред.) від кордону з Україною", - йдеться у публікації.

Зазначається, що Воронеж-Мальшево - це досить добре захищена база. Протягом кількох місяців Київ просив іноземних союзників, зокрема США, дозволу вдарити по ній ракетами ATACMS. Адже їх практично неможливо перехопити силами ППО. Втім, адміністрація президента Джо Байдена відповіла категоричною відмовою.

Тепер стало занадто пізно. Військове командування РФ, спостерігаючи за переговорами Києва і Вашингтона щодо застосування ATACMS, ухвалили рідкісне для них випереджувальне рішення - вивести Су-34 з воронезького Мальшево та інших прикордонних аеродромів.

"Сьогодні багато Су-34 перебувають на базах за сотні миль від кордону. Вони не невразливі для українських безпілотників - найдальші моделі літають на відстані понад тисячу миль. Але вони захищені від більшості БпЛА, а також від ATACMS, найпотужніші з яких мають дальність лише 190 миль (300 км - ред.). Якщо Білий дім коли-небудь дасть дозвіл на нальоти ATACMS на російські бази, може бути вже занадто пізно. Найцінніші цілі можуть опинитися занадто далеко", - пише Forbes.

Завдаючи ударів по аеродромах поблизу російсько-українського кордону, Київ сподівається знищити літаки Су-34, бо КАБи стали вирішальним фактором практично всіх недавніх перемог Росії на всій лінії фронту. Видання пише, що деякі Су-34 і деякі запаси КАБів залишаються на прикордонних аеродромах, таких як Морозовськ. Втім, щоб припинити кампанію бомбардувань, потрібно знищити десятки Су-34, а не кілька. Але подібні нальоти стає дедалі важче проводити, адже росіяни перекидають свої військові літаки на менш уразливі бази, резюмує Forbes.

Удар по Морозовську

Сили оборони України вночі 3 серпня завдали удару по аеродрому Морозовськ у Ростовській області. Це - місце дислокації 559-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку ВКС РФ (в/ч 75392). Внаслідок атаки було знищено склади з боєприпасами, де зберігалися, зокрема, керовані авіаційні бомби. Саме на цьому аеродромі  базувалися Су-34, які обстрілювали Україну КАБами.

Російський Telegram-канал "Досьє шпигуна" стверджує, що для атаки 3 серпня Україна використала орієнтовно 40 ударних безпілотників. Досягти мети вдалося 18 БПЛА, решту було знищено або знешкоджено засобами ППО.

Нагадаємо, у червні Морозовськ вже атакували щонайменше 70 дронів. В атаці на аеродром, за словами керівника ГУР Кирила Буданова, брали участь дрони типу Dragon і Splash. Після атаки супутникові фото Planet Labs підтверджували, щонайменше, пошкодження ангара, де на момент атаки перебували два російських винищувачі Су-34.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube