“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На щастя, в Україні в червні аномальної спеки не прогнозують
Літо в Європі з кожним роком стає все спекотнішим. Ця частина світу, за спостереженнями синоптиків нагрівається в кілька разів швидше, ніж на інших ділянках земної кулі. Чим це загрожує – дізнавайтеся з нашого матеріалу.
Як пише видання AFP, посилаючись на звіт Всесвітньої метеорологічної організації та Служби зі зміни клімату Європейського Союзу. За останні 30 років температура в Європі зросла на цілих 1,5°C, ніж у доіндустріальний період. В порівнянні з минулим роком, температурні показники нижчі, однак тогорічна спека залишила по собі величезний слід.
Минулого року в Європі було на 2,3 градуса спекотніше, ніж цього річ. Відтак, 2022 став для Франції, Німеччини, Італії, Португалії, Іспанії та Великої Британії найтеплішим роком за всю історію спостережень. Своєю потепління спричинило – посуху, лісові пожежі, рекордну температуру поверхні моря та безпрецедентне танення льодовиків.
Як йдеться у завіті, найбільше постраждали найуразливіші верстви населення та найбідніші країни світу, які майже не зробили внеску у викиди викопного палива, а саме це, на думку фахівців, ймовірно найперша причина, яка впливає на зростання температурних показників.
Через аномальну спеку торік загинуло понад 16 тис. людей. Повені та шторми спричинили більшу частину збитків від екстремальних погодних та кліматичних умов і склали 2 млрд доларів США.
Підвищення температури завдало шкоди економіці та екосистемам. В Альпах зафіксували нову рекордну втрату маси льодовиків у 2022 році, спричинену дуже низьким рівнем снігу взимку та спекотним літом.
Подібна ситуація була і в океанах: середня температура поверхні моря в Північній Атлантиці була найспекотнішою за всю історію спостережень. Темпи потепління у східному Середземному, Балтійському та Чорному морях і південній частині Арктики більш ніж у три рази перевищували середньосвітовий рівень.
Через низьку кількість опадів, сільськогосподарські угіддя мали недостатню кількість водних запасів, що створило умови для лісових пожеж. Займання фіксували у Франції, Іспанії, Португалії, Словенії та Чехії. Фермерам не було чим зрощувати поля, що негативно вплинуло на врожай зернових.
Окрім того, посуха спричинила помітне збільшення сонячного світла. Відтак, саме у 2022 році спостерігалася найвища кількість сонячної радіації з початку ведення записів у 1983 році.
Зазначимо, в Україні найближчим часом синоптики попереджають про дощі з грозами. По всій країні оголошено перший рівень небезпеки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.