Леонід Ємець запевняє, що люди на високих посадах не можуть зупинитися з корупцією, навіть, якщо "конверти" їм не потрібні
Таємницю корупції розкрито: виявляється, судді та прокурори беруть хабарі, тому що в них маленькі зарплати. Принаймні таку думку має депутат Київради від "Європейської солідарності", голова постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леонід Ємець. Певно інвалідність прокурори у МСЕК теж собі оформлюють через низькі зарплати.
Свою думку Ємець висловив 28 жовтня в коментарі медіа. Він каже, якщо в судді та прокурора зарплата невелика, то це спонукає держслужбовців постійно думати про те, де взяти гроші прогодувати родину, ще на щось.
"Він (суддя чи прокурор - ред.) постійно живе з почуттям, що йому можна щось хапнути і вирішити цю свою проблему", - заявив Ємець.
До речі, середня зарплата прокурорів у 2023 році становила 68 тис. грн. Якщо такі зарплати спонукають прокурорів до хабарів, то що тоді мають робити бібліотекарі та мистецтвознавці? Катувати людей?
Депутат Київради додав, що, якщо дати високу зарплату суддям та прокурорам, то це, як мінімум, означає, що примусу до хабарництва в них не буде. Але це не означає, що він від нього відмовиться, підкреслив Ємець.
"Теоретично у людини на високій посаді прямо чешеться десь хабар якийсь взяти, навіть якщо він йому вже й не потрібен - зупинитися не може. Висока зарплата - це не гарантія, що він не буде хабарником. Але відсутність високої зарплати у людей, які приймають рішення про мільйони гривень, це майже гарантія того, що він стане хабарником", - заявив депутат.
Як днями розповіла нардепка від "Європейської солідарності", членкиня Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, у 2025 році передбачене збільшення видатків на оплату праці прокурорів на 2 млрд 744 тисячі гривень у порівнянні з 2024 роком. Певно у владі дослухалися Ємця та збільшують їхні виплати. Все заради запобігання корупції. Для суддів також передбачено збільшення видатків на оплату праці на 1 млрд 351 мільйон гривень. Й ще за одною програмою - додатково 215 млн гривень. Тобто загалом плюс 1,5 мільярда.
А от у сфері освіти та медицині оплату праці не збільшуватимуть. Також наступного року залишаться без змін й прожитковий мінімум (2920 гривень) та мінімальна заробітна плата (8 000 гривень).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.