Танки без прицілів та ракети без систем наведення: яку зброю може виробляти росія в умовах санкцій

Росія вистріляла 60% усіх своїх ракет

Танки без прицілів та ракети без систем наведення: яку зброю може виробляти росія в умовах санкцій

Щороку в сакральну для диктатора росії володимира путіна дату - 9 травня - російська федерація хвалиться новітнім озброєнням. Найбільшу гордість у керівника країни-агресора викликає авіація та флот. Принаймні так було до 2022 року. Однак після повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію нашої держави традиція святкування дня перемоги у рф стала текти. Про Чорноморський флот росії після потоплення українськими ракетами «Нептун» крейсера «Москва» усі намагаються навіть не згадувати. Ну, і з авіацією цього року у сакральну дату якось не склалося. Подейкують, росія не змогла відремонтувати літак «Судного дня», з якого путін мав загрожувати всьому світові ядерною війною. Однак інформація про виробництво в росії нового озброєння продовжує литися з пропагандистських медіа. 

Інформатор розбирався, що саме може виробляти росія в умовах санкцій і як це може вплинути на перебіг війни. 

«Новітня лазерна зброя», яка «змінить хід» війни

Останніми днями росія дедалі більше хвалиться новітніми розробками оборонно-промислового комплексу. Пропагандистська машина кремля заявляє про те, що окупанти почали застосовувати під час війни на території України лазерну зброю, яка, за інформацією російської сторони, здатна вражати ціль на відстані до 5 кілометрів. Назва цього лазерного комплексу теж передова - у кращих традиціях російських дворів - «Задира». За версією російської пропаганди, ця передова лазерна зброя може вражати літаки та безпілотники. 

Здавалося б, навіть в умовах жорстких економічних санкцій і колосальних витрат на війну росія продовжує нарощувати оборонно-промисловий потенціал, але, вочевидь,  ця інформація лише для замилювання очей російському населенню. 

Днями The New York Times опублікував матеріал, в якому докладно пояснюється, в чому ж причина провалів російської армії на території нашої країни. 

Як повідомляє видання, ще у 2008 році під час вторгнення до Грузії розкрилися всі проблеми російської армії, які десятиліттями переховувалися за гарними парадами на Червоній площі та тактичними військовими навчаннями.

«Армійські машини були настільки старими, що ремонтні бригади вимушено зупинялися приблизно через кожні 20-25 кілометрів. Недоліки, великі та малі, були настільки кричущими, що кремль оголосив про повну розбудову збройних сил з метою створення більш компактних, більш гнучких та професійних сил», - пише The New York Times. 

Кремль оголосив, однак, повальна корупція та розкрадання бюджету зробили свою справу. По суті, незважаючи на те, що росія перманентно перебуває у стані воєнного конфлікту на території будь-якої держави, федерація так і не стикалася із справжнім супротивником. 

У підсумку щорічно країна-агресор витрачала мільярди доларів на озброєння, а отримувала лише гарні звіти та цікаві ілюстрації тактичних навчань, які відбувалися за завченим сценарієм і без сили, яка протистоїть. 

 

Фото: The New York Times
Фото: The New York Times

Тому повідомлення про те, що російський оборонно-промисловий комплекс в умовах санкцій зміг зробити щось інноваційне, викликають цілком обґрунтований сумнів. 

 

Танки без прицілів та ракети без систем наведення: яку зброю може виробляти росія в умовах санкцій 2

«Ну, давайте скажемо так, що росія не в змозі отримувати з-за кордону та в кількостях, достатніх для ведення широкомасштабної війни, озброєння та техніку 21 століття, бо все, що вона робила та розробляла – це була модернізація, нехай і глибока модернізація, але техніки та озброєння Радянського союзу», - наголошує у коментарі Інформатору полковник запасу, воєнний експерт Сергій Грабський. 

Як зазначають експерти, Гітлер під Сталінградом теж поширював міф про суперзброю, яка змінить перебіг війни. 

Що може виробляти росія?

По суті, всупереч санкціям, росія все ще може виробляти зброю та бойову техніку. Єдине питання стосується того, якої ж якості будуть ця техніка та зброя. 

«Навіть ракети «Іскандер» – це глибока модернізація «Точки-У». Навіть ракети "Калібр" є глибокою модернізацією попереднього покоління крилатих ракет. І вся ця зброя вимагає таких речей, як імпортні запчастини, тому це сильно обмежує росію у можливості створення у відповідних кількостях такого озброєння та бойової техніки», - каже Сергій Грабський. 

Крім того, що російська федерація не має доступу до комплектуючих та новітніх розробок, за словами політолога Віктора Бобиренка, виникає питання в ефективності зброї та техніки, яку виробляє росія. Наприклад, Франція постачала до рф приціли на танки, за умов санкцій - ні. А сам по собі танк без прицілу вже не такий незамінний під час наступу. 

 

Танки без прицілів та ракети без систем наведення: яку зброю може виробляти росія в умовах санкцій 3

«Вони можуть намагатися отримати якісь технології з Китаю по-тихому чи через держави ОДКБ. Ті самі приціли, які їм може закупити, наприклад, Узбекистан чи Казахстан і передати. Це умовно, хоча я думаю, що центральноазіатські країни намагатимуться цього не робити, щоб не посваритися із заходом. Танк Т-90 вони можуть зробити самі, ракету «Іскандер» вони можуть зробити самі, але вони все ж таки залежать від постачання деяких запасних частин. І насамперед це системи наведення на «Іскандери» та приціли на танки. Ну, виготовлять вони 100 «Іскандерів» і що з ними далі робити», - пояснює Бобиренко. 

А те, що поповнювати запаси росії доведеться, сумнівів немає, оскільки Збройні сили України протягом трьох місяців активно працюють над роззброєнням противника. 

Коли у росії закінчаться танки та ракети

З 24 лютого на території України російська армія втратила 28 тисяч осіб особового складу, також ЗСУ знищили понад 100 крилатих ракет супротивника та майже 1 300 танків. 

«Ми знаємо, що у Росії всього загалом 12 тисяч танків на озброєнні. Якщо ми припустимо, що такий темп знищення озброєння зберігатиметься, приблизно через 18 місяців практично весь танковий парк російської федерації вичерпається. Це припущення за дуже спрощеною моделлю. Зрозуміло, що такого не буде, але можна уявити, що за таких умов ведення війни можемо припустити, що через 2 роки росія вже залишиться без озброєння», - каже полковник запасу, військовий експерт Сергій Грабський. 

Такі розрахунки дуже грубі, але, враховуючи, що виробнича потужність російського оборонно-промислового комплексу становить близько 100 танків на рік, Росія просто не встигне поповнити свої військові запаси навіть танками без прицілів. Така сама ситуація і з крилатими ракетами, за допомогою яких окупанти знищують не лише інфраструктурні об'єкти України, а й житловий фонд разом із українцями.

«Щодо нового озброєння. Ті ж "Іскандери" вони накопичували 15 років. І росія майже всі їх зараз вистрілює. Запаси виснажуються. Вони вже вистріляли 60% усіх своїх ракет», – каже Віктор Бобиренко. 

Проте, за словами політолога, розслаблятися ще зарано, все ж таки у росії на складах зберігається дуже багато зброї та снарядів, які дісталися агресорові у спадок від Радянського союзу. 

Розслаблятися, звичайно, не варто, але падати духом також не час. Населення нашої країни хоче нагадати, що, крім обмежених технічних можливостей, росія не може оголосити мобілізацію. Імперські замашки путіна зламалися об українську армію, а оголошувати мобілізацію «другої армії світу», коли в країні немає війни, а лише якась «спеціальна операція», – взагалі провал. Але навіть якби путін це зробив, інфраструктури, необхідної для масового навчання цивільних осіб, більше не існує, оскільки основна частина доступних сухопутних військ рф вже розгорнута в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube